Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Valstybės parama būstui įsigyti

kreditas

Parama būstui įsigyti teikiama valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų gavėjams teikiant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti:
subsidija asmenims ir šeimoms valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, atitinka Įstatymo nustatytus reikalavimus ir jeigu jie yra:

 1. buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos;
 2. jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, – apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Asmenims ir šeimoms suteikta subsidija Vyriausybės nustatyta tvarka gali būti panaudota šio kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

Teisė į paramą būstui įsigyti

Teisę į paramą būstui įsigyti turi asmenys ir šeimos, kurie atitinka visus šiame straipsnyje nurodytus reikalavimus:
1) duomenys apie jų gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčiųjų gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurios teritorijoje gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą;
2) Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos neviršija šio įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje nustatytų pajamų ir turto dydžių;
3) įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:
a) neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;
b) turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;
c) neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.

Asmenų ir šeimų vertinamų pajamų ir turto metiniai dydžiai, pagal kuriuos nustatoma teisė į paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti

Teisę į paramą būstui įsigyti turi asmenys ir šeimos, jeigu jų Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) neviršija šių dydžių:
1) asmens be šeimos grynosios metinės pajamos – 88 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžių ir turtas – 129 VRP dydžių;
2) dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 123 VRP dydžių ir turtas – 262 VRP dydžių;
3) keturių ar penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 148 VRP dydžių ir turtas – 349 VRP dydžių;
4) šešių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui – 25 VRP dydžių ir turtas vienam asmeniui – 83 VRP dydžių.

(valstybės remiamos pajamos – VRP 122 eur.)

Subsidijų valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikimo tvarka ir šių kreditų dydžiai

Valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų suma neturi būti didesnė kaip:
1) 53 tūkstančiai eurų arba ekvivalentas kita valiuta – asmeniui be šeimos;
2) 87 tūkstančiai eurų arba ekvivalentas kita valiuta – dviejų ar daugiau asmenų šeimai;
3) 35 tūkstančiai eurų arba ekvivalentas kita valiuta – nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti, neatsižvelgiant į asmens šeiminę padėtį.

Kreditus gali teikti: 

Informacija dėl valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo (atnaujinta 2018-03-28)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdė kredito įstaigų atranką, kurios teiks valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus trejiems metams. Informuojame, kad pasirašytos sutartys su kredito įstaigomis ir šios kredito įstaigos teiks valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus 2018-2020 m.:

1. AB SEB bankas
2. Akademinė kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.)
3. Anykščių kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Anykščių r., Panevėžio r., Utenos r., Kupiškio r., Rokiškio r., Ukmergės r., Molėtų r.)
4. Aukštaitijos kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Panevėžio m., Panevėžio r.)
5. Centro kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.)
6. Grigiškių kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Vilniaus m., Vilniaus r., Trakų r.)
7. Kredito unija „Tikroji viltis“ (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Akmenės r. ,Joniškio r., Mažeikių r., Šiaulių r., Telšių r.)
8. Kretingos kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Kretingos r., Skuodo r., Klaipėdos r., Plungės r., Palangos m.)
9. Luminor Bank AS Lietuvos skyrius
10. Panevėžio kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Panevėžio m., Panevėžio r., Pakruojo r., Pasvalio r., Biržų r., Kupiškio r., Anykščių r., Ukmergės r., Kėdainių r., Radviliškio r.)
11. Sedos kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Mažeikių r., Naujosios Akmenės r., Skuodo r., Plungės r.)
12. „Swedbank“, AB
13. Šilutės kredito unija (teritorija, kurioje gali teikti kreditus – Šilutės r., Neringos sav., Klaipėdos r., Šilalės r., Tauragės r., Pagėgių sav.)

Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, turi kreiptis į savivaldybę, kurioje jis yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą ir kredito įstaigai pristatyti savivaldybės išrašytą nustatytos formos pažymą apie tai, kad jis gali pretenduoti į subsidiją.

Savivaldybės išduota pažyma kredito įstaigai turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

PARAMOS BŪSTUI ĮSIGYTI AR IŠSINUOMOTI ĮSTATYMAS

Komentarai 113

 1. Rima

  Sveiki auginu sunu su sunkia negalia ar galeciau ssoc skyriui prasyti vienkartines pasalpos isikurimui butiniausiem dalykam nes gavom soc busta auginu du sunus viena is ju vienas su sunkia negalia abu nepilnameciai.

  • LZNS

   Kreipkitės į Socialinį paramos skyrių dėl Vienkartinės materialinės paramos iš savivaldybės biudžeto. Jie sprendžia ar ji bus skirta ar ne.

 2. Samanta

  Sveiki, esu vieniša mama, buvau globojama, plius esu našlaitė, mirusi mama, todėl liko butas, ar įmanoma gaut subsidija bustui įsigyti? ar tiesiog jei turiu turto jau tas neįmanoma?

  • LZNS

   Viskas priklauso nuo to kokia yra buto vertė, ar ji viršija nustatytus limitus ar ne. Geriausia būtų kreiptis į Socialinį paramos skyrių turint mokesčių inspekcijos pažymą apie turimą turtą ir jums išaiškins ar galėsite gauti paramą būstui įsigyti.

 3. vilma

  sveiki Esu pirmos grupes indavilde ,Daznai reikalinga mediku pagalba,i rankas gaunu240 euru .tačiau dapar gausiu slaugą , ,ar mano slaugą isikatysi i pajamas nes gavau soc busta soc poreikiams.Kiek negaliu viršinti pajamu kad neatimtu soc busto ,ar pirma grupe suteikia teisę gyventi soc busta ,jei virsini permetus pajamas.kiek žinau neigalieji turi teise nuomuotis busta net virsina suma ,kokia sumo. Negaleciau viersinri prašau išvardinto skaičiais suma..gal..galeciau gauti atsakuna.i.gmail.paramedikas046@ gmail.com

 4. Aurimas

  Sveiki, esu 40% darbingas. Ar imanoma gauti parama bustui isigyti ? Ir kur kreiptis ?

  • LZNS

   Kreipkitės į savivaldybės socialinį paramos skyrių arba įstaigą, kuriai deleguotos funkcijos organizuoti valstybės paramos teikimą (Vilniuje „Vilniaus būstas“).

 5. linaxxzalabiniene@gmail .com

  Noriu suzinoti,ar teisingai pasielge rupybos skyrius nepritaikes busto,mama gyvena kaime ,ir as prasiau ivesti vandeni ir pritaikyti neigaliam busta,ji slaugoma nevaiksto,bet kadangi busto verte ivertinta 4000 tukstanciais o sutvarkyti busta verte didesne ,jie atmete prasyma pritaikyti busta.Mama dabar gyvena pas mane,as pati nuomuojuosi,nes ten nera salygu priziureti ja,nera vandens ,nei kanalizacijos.Aciu

 6. Arnas

  Sveiki!Norejau paklausti ar galima pasinaudodi parama jai busta perki vilniaus mieste.Mano seima kaip ir atitinka visus kriterijus tik mes norime busto vilniuja,nes cia dirbame ir mokinames.Niekur nerandu kur butu nurodytos teritorijos.Aciu!

  • LZNS

   Valstybės paramos būstui įsigyti programoje nėra išskiriamos teritorijos kurioms teikiama parama. Teritorijos išskiriamos tik paramos jaunoms šeimoms programoje. Galite kreiptis į Savivaldybės kurioje deklaruota jūsų gyvenamoji vieta, socialinės paramos skyrių ir ten jums išaiškins visą tvarką. O būstą galėsite pirkti Vilniuje.

 7. Daivaras

  Nustatytas 40% darbingumo lygis nuo kūdikystės.2014 m. pasiėmiau kreditą 20 – čiai metų būstui įsigyti be paramos neįgaliajam, nes nežinojau. . Ar paramą įmanoma gauti dabar?
  Dėkoju.

 8. Jolanta

  Sveiki norėjau paklausti, jei esu gavusi paramą būstui įsigyti ar galiu nepraėjus 5 m. įsigyti kitą būstą ir jį nuomoti bei fiksuoti nuomą VMI, nors būsiu neišmokėjusi paskolos. Taip pat ar galiu per šį laikotarpį įsigyti sodą ar kitą nekilnojąmąį turtą? Ačiū

  • LZNS

   Ar jūs norite su valstybės pagalba pirktą būstą parduoti?

 9. Jolanta

  Bustas įsigytas su parama butų naudojamas gyventi pačiai ir mokama paskola, bet metų laikotarpyje dar negražinus paskolos norėčiau įsigyti kitą nebrangų būstą papildomai ir jį nuomoti, ar taip galima?

 10. Rasa

  Laba diena.turim vaika su vidutine negalia.Ar galim kreiptis del lengvatines paskolos (pirmam bustui.mum36m)

 11. Birute

  Labas vakaras, man nustatytas 35% darbingumo lygis gyvenu Kaune. Kur reikėtų kreiptis dėl paramos pirmam būstui įsigyti? Aciu

  • LZNS

   Jeigu jūsų gyvenamoji vieta deklaruota Kauno miesto savivaldybėje, reikia Būsto valdymo skyrius J. Gruodžio g. 9, Kaune, 107 kab., Tel.: (8 37) 42 54 46

 12. As

  Sveiki. Esam jauna seima auginam vaika su sunkia negalia. Ar galetumem gauti parama bustui isigyti?ir kur reiktu kreiptis ?

  • LZNS

   Kreipkitės į Savivaldybės kurioje registruota jūsų gyvenamoji vieta socialinį paramos skyrių.

 13. Rimantas

  Sveiki,
  Jau gavus lengvatinį kreditą, kokie reikalavimai įsigyjamam butui?

 14. Aurimas

  Sveiki.
  Esu is Alytaus r. Simno miestelio kur man kreiptis del paramos?

  • LZNS

   O Simnas kokiai savivaldybei priklauso: Alytaus miesto ar Alytaus rajono?

 15. Pranas

  Sveiki.
  Esu neįgalus 25% darbingas, žmona 45% darbinga, auginame sveikus vaikus, dukrai 15 met, sūnui 11 met. Gyvename, soc būste, valstybei už nuomą mokame 52 eu.kas mėnesį. Ar verta imti paskola nuosavam būstui isigyti. Norėtume, turėti nuosava būstą, kad vaikam ateičiai palikti. Gyvename Vilniuje, Ačiū.

  • LZNS

   Pradžiai pasiteiraukite Banke ar jums suteiks kreditą būsto įsigijimui. Sekantis žingsnis būtų soc. paramos skyriuje išsiaiškinti ar atitinkate visus nustatytus kriterijus gauti paramą. Ir beabejo reiktų įvertinti savo pajamas ir išlaidas, ar galėsite išmokėti paskolą, kuri greičiausiai bus didesnė nei 52 eurai per mėnesį.

 16. As

  Esu 39,metu ,turiu neįgalumą 40%ar galiu gauti parama,būstui įsigyjant.esu susituokus.

  • LZNS

   Kreipkitės į savivaldybės socialinės paramos skyrių ir įvertinę visus jūsų duomenis pasakys ar jums priklausys parama.

 17. Audrone

  Augnam 5 vaikus. Vyriausia su visiska negalia jau 18m. Db nustatinejamaa nedarbingumo lygis jai. Turiu nuosava buta kurio kvadratura 37.32 . Gyvenam antre aukste. Patogumu jokiu nera. Norim pirkti nama su didesne kvadratura. Ar tokioj situacijoj galetumem gauti paskola. Vyras vienas tik dirbantis as priziuriu neigalia dukra pajamoa yra jos invalydumas or elementai. Socialoniu pasalpu negaunu isskyrus mokinio krepseli?

  • LZNS

   Kreipkitės į socialinės paramos centrą ir pagal visus jūsų duomenis pasakys ar priklauso.

 18. Juscs

  Sveiki esu 35%darbingas ar realu gauti paramą nuosavam būstui įsigyti? Kolkas nedirbu gaunu tik invalidumą. Pagal pajamas manau telpu
  į reikalavimus.

  • LZNS

   Teiraukitės bankuose ar pagal jūsų pajamas jie skirs jums kreditą būsto įsigijimui.

 19. Pavel

  Laba diena. Norėjau pasiteiraut. Turiu invalidumą nuo 18 metu, šio metu man 32 metai, esu darbingas 55 proc.. Tėvo neturiu nuo 5 metu motinos nuo 21 metu. Gyvenu Vilniuje, busto ir turto jokio neturiu. Ar galiu aš pretenduot i kokia nors parama busto pirkimui? Jeigu taip kur galiu kreiptis?

 20. Tomas

  Sveiki. Domiuosi buto įsigijimo lengvatomis neįgaliesiems. Man 33m., žmonai 38m., neseniai vedžiau. Vaikų neturime. Man nustatytas 20% neįgalumas iki pensijinio amžiaus dėl psichinės negalios. Taip pat spec. poreikiai- slauga- priežiūra. Šiuo metu jaučiuosi gana gerai ir pradėjau dirbti jau 5 mėn. Mūsų su žmona pajamos per mėnesį siekia apie 2300€. Gyvename Vilniuje. Ar yra galimybė gauti kokia nors lengvatą būsto įsigijimui? Esu prisiregistravęs Marijampolėje. Ar reikėtų iš naujo kreiptis dėl spec. poreikių nustatymo, jei deklaruočiau savo gyvenamąją vietą Vilniuje ir ar kistų išmokos dydis?

  • LZNS

   Pirmiausia jūs turite atitikti pajamų ir turto reikalavimus.
   Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos neviršija šių pajamų ir turto dydžių: dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 123 VRP dydžių (15006 Eur) ir turtas – 262 VRP dydžių (31964 Eur). Įtariu, kad šiuo atveju jūsų pajamos ženkliai viršija nustatytas ribas ir jums negalės būti skirta parama būsto įsigijimui.

 21. Tomas

  O gal galite atsakyti į antrąją klausimo dalį dėl spec poreikių? Aš prisiregistravęs Marijampolėje. Norėčiau deklaruoti savo gyvenamąją vietą Vilniuje. Ar reikėtų iš naujo kreiptis dėl spec poreikių nustatymo? Ar kistų išmokos dydis? Nes tą išmoką gaunu iš Marijampolės savivaldybės. Ar galėtumėte kur nors nukreipti konsultacijai tuo klausimu.

  • LZNS

   Deklaravus gyvenamąją vietą Vilniuje, nustatinėti spec. poreikius iš naujo nereikia. Išmokų dydis nekistų. Jums reiktų kreiptis į Vilniaus m. savivaldybės socialinio paramos išmokų skyrių 8 700 35545

 22. Raimondas

  bet suvedus duomenis i busto paskolos skaiciuokle turint tokias pajamas, kokioms esant gaunama subsidija, gauni atsakyma, jog paskolos bustui isigyti negali suteikti del per mazu pajamu. Ar kazko nesuprantu?

  • LZNS

   Na visų pirma per Kauno kredito uniją negalima gauti valstybės paramos būstui įsigyti, nes su ja nėra sudaryta sutartis. Pabandykite kitų bankų skaičiuokles.

 23. Viktorija

  Sveiki, ar yra kokios nors lengvatos ne jaunoms seimoms pirmam bustui isigyti?… Man 39, vyrui 43, abu turime vaikus is pirmu santuoku, kurie auga su mumis ( 2+1) .
  Pajamu atzvilgiu paskola mums suteiks. Vilnius

  • LZNS

   Jeigu gyvenate Vilniuje kreipkitės į Vilniaus miesto būstas (https://www.vmb.lt/) ir pasiteiraukite ar atitinkate kokius nors kriterijus nurodytus įstatymuose gauti valsybės paramą būstui įsigyti.

 24. Karolina

  Sveiki, prieš 11metų nusipirkom butą, pasiėmę paskolą ir gavomę subsidiją. Esam keturiese, vienas vaikas su sunkia negale. Butas yra nedidelis, asmenui tenka 13kv.m. Norėtume įsigyti namuką, ar būtų suteikiama antra subsidija po 11metų?

  • negalia

   Kreipkitės į savivaldybės socialinį paramos skyrių ir jums pasakys ar galėtų būti skirta pakartotina valstybės pagalba kitam būstui įsigyti.

 25. Laba diena, su vyru auginame du vaikus. Vienas vaikas turi sunkią negalią ir slaugą. Prieš gimstant pirmam vaikui pasiėmėme būsto paskolą. Norėčiau sužinoti ar yra kokia parama būsto paskolai išmokėti, kaip šeimai auginančiai neįgalų vaiką.

 26. Lina

  Sveiki. Man 41m. Turiu 25,% darbingumą, vyras darbingas,- jam 48m. Ar galim tikėtis paramos? Gyvenam Utenoj.

  • LZNS

   Kreipkitės į savivaldybės socialinį paramos skyrių, kur įvertinę jūsų pajamas ir turtą pasakys ar galės jums suteikti paramą būstui įsigyti.

 27. Sonata

  Sveiki, ar gavus subsidija bustui isigyti 20%, turint neigalu vaika, galima padengti kaip pradini inasa?

 28. Ruslan

  Sveiki:) man 29m . kokius dokumentus reikia turet jai noriu dot paraiska bustui?

  • LZNS

   pagal kurią programą norit paduoti paraišką? Pagal jaunų šeimų ar nešgalių asmenų?

 29. Sandra

  Laba diena, esame isigije Klaipedos rajone pirmaji nuosava busta su paskola, turime 1,5 metu vaika. Ar yra galimybe kreiptis del kompensacijos? Jei taip nuo ko turetume pradeti?

  • LZNS

   Jeigu kalbate apie paramą turint neįgalų vaiką, tai negalite kreiptis dėl kompensacijos, nes ji skiriama prieš imant paskolą.
   Kokios yra sąlygos jaunoms šeimoms įsigyjant pirmą būstą negalime komentuoti, nes nesame susipažinę su programos sąlygomis.

 30. Gintare

  Laba diena. Jei neimam paskolos būstui įsigyti, perkant už grynus pinigus ar įmanoma, kad vinansuotu kažkokį procentą sumos? Ar čia galioja tik imant paskolą.

  • LZNS

   Valstybės parama būstui įsigyti galioja tik imant paskolą per banką.

 31. Tatjana

  Laba diena, ar galime pretenduoti i parama pirmam bustuj jai auginame 2 vaikus ir vienam yra nustatytas neigalumas? ar tuo atveju tevam irgi turetu buti maziau negu 35 metu, nes vyras jau vyresnis

  • LZNS

   Jeigu jūs planuojate kreiptis dėl paramos turint neįgalius šeimos narius, tai amžius šiuo atveju įtakos neturi. Amžius vertinamas kai kreipamasi dėl paramos jaunoms šeimoms.

 32. Dalia

  Sveiki. Man 33m ,vyrui 32 auginam 3 vaikus. Vyras vienas dirba. O as nedirbu nes auginu 2menesiu vaika. Ar jei vienas dirbantis galime kreiptis del kompensacijos? Ir ar butinai reikia issigyti rajonuose?

  • LZNS

   Negalime atsakyti į jūsų klausymą, nes nesame susidūrę su parama pirmąm būsto įsigijimui jaunoms šeimoms. Informaciją apie šią paramos rūšį turėtų teikti savivalybės kurioje gyvenate darbuotojai.

 33. Tania

  Laba diena,
  Toks klausimelis turim isigyje busta 37kvadratu 1kambario su paskola ir jei atsiranda vaikas ar butu gautos 10procentu ar kiek ten kompensuoja savivaldybe, nes kiek maciau rasyta zmogui turi buti 14kvadratu o trims asmenims 37kvadratu neuztenka. Tai ar galima butu kreiptis ar tiesiog negaisti laiko?

  • LZNS

   Jeigu jau esate įsigyje butą su paskola, tai tam būstui paramos gauti negalėsite. Parama skiriama prieš įsigyjant būstą.

 34. Danute

  Sveiki. Norėjau paklaustiar galiu pretenduoti į parama įsigyjant busta išsimokėtinai? Turiu 3 vaikus 13,14 ir 15 metu. Dar turiu draugą, jis oficialiai nedirba, o aš dirbu 3 metus vienoj firmoje. Esame iš sostinės.

 35. Irma

  Sveiki. Mūsų šeimoje yra 20m sunkios negalios (0 proc. darbingumo, slaugomas sūnus.
  Gyvename bute. Planuojame pirkti namą dėl vaiko gerovės.Ar priklausytų banko lengvatinis kreditas? Abu esame kol kas dirbantys.

 36. Raimonda

  Sveiki noriu noriu paklaust ar man būtu galima paimt kredita butui jaigu mano darbingumo lygis yra tik išdalies 35 procentai ir gaunu 231 eura ar man būtu galimybė gauti buta ar man priklauso lengvatinis banko kreditas ar ne?

 37. Juste

  Laba diena , auginame sūnų su nustatytu lengvu neįgalumu,ar galime prašyti subsidijos turimo būsto paskolos sumažinimui arba subsidijos namo pirkimui? Abu su vyru 33metų. Ačiū.

  • LZNS

   Norint gauti paramą būsto įsigijimui vertinamos gaunamos šeimos pajamos ir turimas turtas, tai rekomenduotume kreiptis į savivaldyės socialinės paramos skyrių. Jie švertinę visus reikalingus kriterijus pasakys jums ar galėtumėt gauti lengvatinę paskolą būsto įsigijimui.

 38. Arunas

  Laba diena siuo metu esu25% darbingas ar galiu pretenduoti i valstybes parama bustui isigyti ir kur kreiptis? Aciu uz info

  • LZNS

   Reikia kreiptis į Savivaldybės kurioje esat deklaravęs gyvenamąją vietą socialinės paramos skyrių. Ten įvertins jūsų turimas pajamas ir turtą ir pasakys ar galite pretenduoti į paramą. Jeigu galėsite gauti paramą atminkite, kad savivaldybės išduota pažyma galioja tik 10 dienų.

 39. Ignas

  Ar santaupos traktuojamos kaip turtas?

  • LZNS

   Skiriant piniginę socialinę paramą, į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens turtą įskaitomas šis bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens nuosavybės teise turimas turtas:
   1) statiniai, tarp jų ir nebaigti statyti statiniai;
   2) privalomos registruoti transporto priemonės;
   3) privaloma registruoti žemės ūkio technika;
   4) žemė, įskaitant užimtą miško ir vandens telkinių;
   5) gyvuliai, paukščiai, žvėreliai, bičių šeimos, jeigu jų bendra vertė viršija 1 160 eurų;
   6) akcijos, obligacijos, vekseliai ir kiti vertybiniai popieriai, pajai, jeigu jų bendra vertė viršija 580 eurų;
   7) meno kūriniai, brangakmeniai, juvelyriniai dirbiniai, taurieji metalai, kurių vieneto vertė viršija 580 eurų;
   8) piniginės lėšos, turimos bankuose, kitose kredito įstaigose ir ne bankuose bei ne kitose kredito įstaigose, jeigu jų bendra suma viršija 580 eurų, išskyrus gautą vaikui (įvaikiui) išlaikyti priteistą konkrečią pinigų sumą;
   9) gautos (negrąžintos) paskolos ar jų dalis, jeigu jų bendra suma viršija 580 eurų, išskyrus aukštųjų mokyklų studentams teikiamas valstybės paskolas arba valstybės remiamas paskolas, kreditus būstui atnaujinti (modernizuoti), jeigu daugiabučio namo butų savininkai įgyvendino ar įgyvendina valstybės ir (ar) savivaldybės remiamą daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektą, ir gautas (negrąžintas) paskolas nekilnojamajam turtui pirkti (statyti);
   10) kitiems asmenims paskolintos (negrąžintos) piniginės lėšos ar jų dalis, jeigu jų bendra suma viršija 580 eurų;
   11) valstybės kompensacijos už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą ir atkuriamos santaupos bei kitos atkuriamos lėšos.

 40. Karolinas

  Sveiki, buvau globojama, plius esu našlaitis, ar įmanoma gauti subsidija pirmajam bustui įsigyti? turiu įsigijęs namu valdos žeme, taip pat turiu įsigijęs žemes ūkio paskirties žemes ar tiesiog jei turiu turto jau tas neįmanoma?

  • LZNS

   Kadangi turite turto reikia išsiaiškinti ar neviršijate įstatyme numatytų galimo turėti turto limitų. Siūlytume jums kreiptis į Socialinės paramos skyrių ir pasiteirauti ar jums galės būti skirta parama būstui įsigyti.

 41. Robertas

  1. Ar gausiu lengvatinę paskolą būstui, kaip neįgalus pilietis (15 proc.) jei imsiu paskolą su laiduotoju, nes negaunu pakankamai pajamų?
  2. Kokios sąlygos, jei būstą noriu pirkti kitoje savivaldybėje nei gyvenu? Į kurią savivaldybę man reiktų kreiptis dėl lengvatinės paskolos: kur esu deklaruotas, ar kur ketinu gyventi?
  Ačiū

  • LZNS

   1. Ar galėsite gauti paskolą su laiduotoju gali pasakyti tik bankas, kuris suteikinės jums paskolą. Taigi reiktų kreiptis į bankus ir aiškintis.
   2. Jūs turite kreiptis į savivaldybę, kurioje esate deklaravęs gyvenamąją vietą. O kur pirksite būstą jau nesvarbu.

 42. Algirdas

  laba kur imanoma pasiimti paskola neigaliajam uz maziausias palukanas gal zinote kokie bankai duoda ar unijos? aciu.

  • LZNS

   Kiekvieną asmenį bankas vertina individualiai pagal įvairias rizikas, taigi tikrai jums nepasakysime kuris bankas jums duos mažiausias palūkanas.

 43. Robertas

  Kokios turėtų būti maksimalios pajamos (2021m.), norint gauti lengvatinę paskolą būstui? Esu vienas 15 procentų darbingumo asmuo.
  Ar į pajamas įsiskaito neįgalumo pensija ir tikslinė slaugos kompensacija?
  Visur skirtingas ir painus aprašymas.

 44. Ingrida

  Norėčiau imti paskolą su subsidija (auginame neįgalų vaiką). Aš nesu turėjusi būsto, man būtų pirmas, mano vyras jau yra turėjęs savo būstą (vaikas mano). Ar mums būtų suteikta subsidija?

  • LZNS

   Jums reiktų teirautis savivaldybėje ar jums priklausytų kokia nors parama. Greičiausiai jūs galite pretenduoti ne į paramą jaunoms šeimoms programą, o valstybės remiamus kreditus būstui įsigyti.

 45. Neringa

  O gali zmogus pretenduoti i sia buto kompencacija jai zmogus turi skolu. Nes nemanau kad visos jaunos seimos neturi skolu nes nk nerandu i toki klausima atsakimo plius auginam trys vaikus vienas is ju su negalia

  • LZNS

   Jeigu turite skolų, galbūt pirmiausia reiktų pasiteirauti banke ar galėtumėt gauti valstybės remiamą būsto paskolą. Nes jūs galite atitikti visus reikalavimus, kad gauti paramą, bet bankas gali atsisakyti suteikti kreditą jeigu yra daug skolų ar jie nuspręs, kad esate nepakankamai mokūs. Jeigu bankas duoda paskolą, savivaldybė, suteikdama pažymą, tikrai nevertina jūsų skolų.

 46. Rimis

  Laba diena.Valstybės parama būstui yra visiškas niekalas.Norint gauti kreditą,reikia turėti atitinkamas pajamas ir užstatą.Mūsų šešių asmenų šeima(keturi nepilnamečiai vaikai skirtingų lyčių) gyvena 58m2 naudingo ploto name,kuriame 29m2 gyvenamas plotas.Metinės pajamos sudaro <16000€.Pastatų nusidėvėjimai prieš 10 metų buvo 75%.Namą remontuoti ar renovuoti prasmės nėra dėl prastų pamatų.Kaip dabar ir prieš tai, praeitų metų pavasarį,dėl vyriausybės paskelbtų karantino apribojimų tenka sėdėti su pradinukais ir mokytis nuotoliniu būdu vienoje patalpoje triems skirtingų klasių mokiniams,tai kaip niekad pajauti,jog reikalinga kitokia erdvė.Įmanoma pastatyti namą vietoj vieno kurio nors iš ūkinių pastatų esančių namų valdoje,tęsent gyvenimą sename name.Bet be leidimo galima statyti tik iki 80m2 naudingo ploto namą(gyvename kaime,nėra regioninis parkas ir t.t.)Mums reikėtų ir finansiškai pajėgtume pastatyti~97 m2 ploto namą,bet čia reikia leidimo su projektu kas nepigiai kainuoja .Galėtų valstybė įjungti žalią šviesą ,tokiem kaip mes,namo statybom ,kurio plotas truputį didesnis nei iki 80m2.O čia tai būtų parama,kuri nekainuotų niekam!

 47. EVALDAS

  Sveiki norėjau paklausti ar aš turiu turėti pradinį įnašą ar valstybės skirtos lėšos padengs pradinį mano įnašą?

 48. Justas

  Sveiki,

  Ar būtų kokia nors lengvata jeigu prarastas buvo vienas iš dviejų tėvų?

  Linkėjimai

  • LZNS

   Subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama tiems kredito gavėjams, kurie priklauso vienai iš šių grupių:
   – yra likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys iki 36 metų ar jų šeimos;
   – šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų ar vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa (rūpyba);
   – neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų;
   – jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų tėvų yra miręs.
   Jeigu priklausote nors vienai iš aukščiau paminėtų grupių, tai priklauso. Dar galite pasitikslinti savivalsdybės socialinės paramos skyriuje.

 49. Raimonda

  Sveiki noriu sužinoti ar aš gaučiau socialini būsta jaigu esu išdalies darbinga ir gyvenu vilniuje ir jaigu prisideklaravusi prie sėniunijos o mano darbingumo lygis yra tik 35 procentai?

 50. Irida

  Sveiki, turiu klausima, iš tevu globa buvo atimta, gyvenau su globėjeis, man 23m. Ar galiu kreiptis del paramos pirmam bustui isigyti? Turto savo jokio visiškai neturiu.

  • LZNS

   Geriausia būtų kreiptis į Socialinės paramos skyrių su prašymu įvertinti ar jums galėtų būti skirta parama.

 51. laimarugile@mail.ru

  Sveiki. Esu neįgalus, dirbu. Gyvenu su tėvais 1kambario bute. Tėčiui Alzhaimerio liga. Norėčiau statyti nedidelį namą, mamos sodo sklype. Ar man priklauso subsidija namo statybai? Su pagarba

  • LZNS

   Geriausia būtų kreiptis į Socialinės paramos skyrių su prašymu įvertinti ar jums galėtų būti skirta parama.

 52. Simona

  Sveiki, ar galime gauti kokią nors kompensaciją būstui. Su vyru esam nesusituokę, vyras prieš 5metus ėmė paskolą nusipirkom bųstą Klaipėdos raj. Turim bendrą mažametį vaiką.

  • LZNS

   Kreipkitės į Socialinės paramos skyrių, jie įvertins visus reikiamus kriterijus paramai gauti. Nes sunku pasakyti kaip bus įvertintos jūsų pajamos, ar būsite patraktuoti kaip bendrai vedantys namų ūkį ir pan.

 53. Kristina

  Sveiki. Turiu 35% darbingumą. Pajamos per praeitus metus manonir vyro kartu neviršijo 18000. Man priklausytų 20% parama busto pirkimui. Tik vienas niuansas. Mano vyras kai dar nebuvom susituoke ir kartu negyvenom prieš 4 metus pardave buta. Ar begalėčiau gauti parama?

  • LZNS

   Jums reiktų kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Jie įvertins jūsų visus duomenis ir tiksliai pasakys ar galės skirti paramą.

 54. Edgaras

  Laba diena esu neigalus zmogus 34m neigaluma turiu nuo vaikystes iki pensijos yra nustatytas 35% darbingumas noreciau gauti parama bustui isigyti ka reikia daryti?Savo busto neturiu ir neturejas.Kur man kreiptis del paramos isigyti busta.Esu dirbantis jau virs 7metu vienoje imoneje nepertraukiamai.

  • LZNS

   Norint gauti paramą būstui įsigyti, reikia kreiptis į socialinės paramos skyrių, kad jie įvertintų jūsų atitikimą paramos skyrimo kriterijams. Jeigu atitiksite, jie išduos pažymą, kuri galioja labai trumpai. Geriausia būtų iš pradžių pasiteirauti bankuose koks kreditas jums galėtų būti skirtas, o tada kreiptis į soc. paramos skyrių.

 55. Liudas

  Sveiki. As Turiu nupirkes nama su banko paskola 2018 esam jauna seima ir du vaikai Vienas turi neigaluma. Ar Galina pasinaudoti parama atgaline data ar kaip kitaip

  • LZNS

   Deja parama atbuline data nėra skiriama.

 56. Donatas

  Laba diena.Norėjau paklausti ar yra teikiama parama asmenims turintiems negalia įsigyti trasporto priemonę?

 57. Kristina

  Laba diena. Mes su vyru noretume imti paskola bustui ir norime suzinoti ar galetume gauti bustui kompensacija.Mums abiems 42 metai,neturim savo busto-tai butu pirmas bustas. Seimoje yra 6 metu vaikas. As turiu neigaluma is vaikystes, darbingumas 50 proc. Esame is Siauliu. Aciu

  • LZNS

   Norint tiksliai išsiaiškinti ar jums priklauso parama, reikia kreiptis į savivaldybės socialinės paramos kyrių ir jie įvertinę visus jūsų asmeninius duomenis pasakys ar galite pretenduoti į paramą.

 58. Erikas

  Laba diena norejau paklsusti ar galima neigaiam zmogus supsidija gauti

  • LZNS

   Tai, neįgalus žmogus gali gauti paramą įsigyti būstą. Ar galite gauti paramą, galite sužinoti Socialinės paramos skyriuje.

 59. Erikas

  Sveiki noriu sužinoti ar aš gaučiau socialini būsta jaigu esu išdalies darbinga ir gyvenu kupiskije ir jaigu prisideklaravusi prie sėniunijos o mano darbingumo lygis yra tik 35 procentai?

  • LZNS

   Kreipkitės į savivaldybės socialinės paramos skyrių ir pagal jūsų asmeninius duomenis, įvertins jūsų esamą situaciją ir suteiks visą informaciją apie eiles ir galimybes gauti soc. būstą.

 60. Tomas

  Esu pirmos grupės neigalus. Ar galėčiau gauti paskola nusipirkti ženės sklypa su pradiniu įnašu? Ar gali kažkirk kompensuoti valstybė

  • LZNS

   Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 13str. nurodoma, kad pagal kreditavimo sutartį asmenims ir šeimoms, atitinkantiems šiame įstatyme nustatytus reikalavimus, skolinami pinigai būstui įsigyti – būstui pirkti ar (ir) statyti – arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti. Pagal šį įstatymą dalis valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito gali būti panaudota žemės sklypui, kuriame yra arba planuojamas statyti būstas, pirkti.
   Bet svarbiausia yra sužinoti savivaldybėje ar atitikate reikalavimus gauti lengvatinę paskolą.

 61. igoris

  Sveiki. esu 40% darbingas. nedirbu. gaunu 380 euru per menesi, plius dar gausiu uz vienisa neigaluji nuo sekanciu metu. klausymas ar man pavyks gauti paskola bustui isigyti, jei nesusirasiu darbo?

  • LZNS

   Dėl pakolos gavimo reikia teirautis bankuose. Kiekvienas bankas turi savo sąlygas paskolų išdavimui, tai dejames negalime pasakyti ar gausite paskolą ar ne.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published