Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Teisė į būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją

nuomos-mokesciai

Būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis

Būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis nustatomas pagal būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies bazinį dydį, kurį nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vadovaudamasi Vyriausybės patvirtinta savivaldybės būsto, socialinio būsto nuomos mokesčių ir būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydžio apskaičiavimo metodika.

Būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis vienam asmeniui ar šeimos nariui apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Nk = Nb x Klrv x Pk, kur:

Nk – būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis vienam asmeniui ar šeimos nariui (eurais per mėnesį);

Nb – bazinis būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis (eurais per mėnesį), kurį nustato Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija);

Klrv – Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas bazinio būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydžio perskaičiavimo koeficientas;

Pk = 8 – tinkamo būsto naudingojo ploto normatyvas (kv. metrais).

Bazinis būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydis (Nb) (eurais už 1 kv. metrą), kurį savivaldybės teritorijai nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, apskaičiuojamas pagal šią formulę:

Nb = Ank x Kv. maks.,

kur: Ank – amortizaciniai atskaitymai nusidėvėjimui atkurti, apskaičiuojant būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacijos dydį (eurais už 1 kv. metrą būsto naudingojo ploto per mėnesį);

Kv. maks. – valstybės įmonės Registrų centro direktoriaus įsakymu patvirtintas gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto masinio vertinimo vietovės pataisos koeficientas (didžiausias savivaldybės teritorijoje), skelbiamas valstybės įmonės Registrų centro interneto svetainėje.

PARAMOS BŪSTUI ĮSIGYTI AR IŠSINUOMOTI ĮSTATYMAS

Puslapiai 1 2

Komentarai 4

 1. Gediminas

  Esu išsiskyręs su žmona ir šiuo metu neturiu visiškai kur gyvent. Ar valatybė galėtų išperkamąja nuoma įsigyti kokį sodo namą aplink Kauno miestą.

  • LZNS

   Krepkitės į Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Nemuno g. 29, 21 kab.). Socialiniai darbuotojai išaiškins kokios yra galimybės jums gauti paramą būstui įsigyti.

 2. Jolana Greviene

  Laba diena, ar gali asmuo, esantis tremtinys, turintis neigaluma (35% darbingumas) ir neturintis jokio turto bei gyvenamosios vietos gauti socialini busta pirmumo tvarka? Aciu.

  • LZNS

   Kiekviena savivaldybė gali nustatyti įpatingas sąlygas kam gali suteikti socialinį būstą be eilės. Reikia kreiptis į Savivaldybės kurioje gyvenate socialinės paramos skyrių ir teirautis kokios yra numatytos sąlygos jūsų savivaldybėje.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published