Informuojame, kad galite suteikti įgaliojimą internetu

igaliojimas

Asmuo gali duoti supaprastintą įgaliojimą korespondencijai (konkrečiai – siunčiamiems pinigams ir pašto siuntiniams) gauti, taip pat darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms ar viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

Jei anksčiau dėl tokių dalykų, kas pasiims pašalpą, atlyginimą ar gaus korespondenciją, tekdavo sukti galvą, dabar – viskas paprasta. Suteikti kitiems asmenims teisę atsiimti pensiją, gauti siuntinius ar pasinaudoti kitomis paslaugomis jau galima ir internetu. Suteikti kitiems asmenims teisę atsiimti pensiją, gauti siuntinius ar pasinaudoti kitomis paslaugomis jau galima ir internetu.

Įgaliojimų suteikimas elektroniniu būdu jau yra tapęs viena populiariausių tokio tipo paslaugų, ypač aktualių emigrantams, tačiau ja naudojasi ir šalyje gyvenantys, tačiau intensyviai dirbantys ar dėl kitų priežasčių laiko stokojantys žmonės. Sakykime, kai kurie Lietuvos pašto skyriai dirba nuo 8 iki 17 val., kas dažnai sutampa ir su pačių gyventojų darbo laiku, todėl įgaliojama siuntinius ar kitokio pobūdžio korespondenciją atsiimti artimą žmogų ar patikimą bičiulį.

Fizinis asmuo informacinių technologijų priemonėmis gali sudaryti šiuos įgaliojimus:

 1. korespondencijai gauti;
 2. darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti;
 3. pensijai (pensijoms) gauti;
 4. pašalpai gauti;
 5. stipendijai gauti;
 6. viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

Šie įgaliojimai duodami juos įregistruojant Įgaliojimų registre.

Suteikimo trukmė:

 • Informacinių technologijų priemonėmis sudarytas įgaliojimas registre įregistruojamas jo pateikimo registrui (sudarymo) momentu, išskyrus atvejus, kai nėra gautas atlyginimas už įgaliojimo įregistravimą.

Kaina:

 • Įgaliojimo įregistravimas – 1,74 euro.
 • Įgaliojimas išregistruojamas neatlygintinai.

Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu – labai paprasta procedūra. Prisijungus prie „Elektroninės valdžios vartų“ ar svetainės www.igaliojimai.lt, pirmiausia asmeniui reikės per e. bankininkystę, mobiliuoju ar elektroniniu parašu patvirtinti tapatybę.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 18

 1. Diana

  Kaip sudaryti igaliojima gyvenant uzsienyje ir neturint banko saskaitos LT nei lietuvisko mobilaus numerio???

  • LZNS

   Įgaliojimą galite parašyti nuvykę į Lietuvos ambasadą.

 2. Aneta Vaiciene

  laba diena kaip gauti igaliojima gyvenant vokietijoje,kad buves vyras galetu tvarkyti mano juridinius klausimus.su pagarba Aneta Vaiciene

  • LZNS

   Ambasadoje galite parašyti įgaliojimą.

 3. gerda

  ar ga!ima padaryti igaliojima paveldeto turto pardavimui?

  • LZNS

   Fizinis asmuo informacinių technologijų priemonėmis gali sudaryti šiuos įgaliojimus:
   1. korespondencijai gauti;
   2. darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti;
   3. pensijai (pensijoms) gauti;
   4. pašalpai gauti;
   5. stipendijai gauti;
   6. viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

 4. VIOLETA PUIKIENE

  siuo metu dirbu Vokietijoj vyrui reikia mano igaliojimo zemes ispirkimuiis Zemetvarkos ,gal kas patartu kaip tai padaryti

 5. OLGA

  Vyras šiuo metu išvykęs į užsienį,Ar jis gali padaryti elektronini įgaliojima atstovauti NŽT,del žemes nuomos.

 6. Raimundas

  Laba vakarą. Kaip galėčiau internetu gauti įgaliojimą kad kitas asmuo galėtų paimti mano teisės iš Lietuvos?

  • LZNS

   Yra keletas apribojimų kada asmuo turi atvykti atsiimti pats, o kada gali atsiimti įgaliotas asmuo. Nežinant pilnos jūsų situacijos siūlome pasiskambinti į Regitrą (Skambinti iš užsienio +370 5210 5164) ir jums išaiškins ar jūsų atveju bus galima atsiimti teises per įgaliotinį.

 7. OLGA

  Jis, tolimu reisu vairuotojas,vaziuoja Olandija,Danija, Svedija,Norvegija.

 8. Nijole

  Laba diena,noreciau suzinoti kur man kreiptis.as siuo metu dirbu uzsienije,o mano mama priziuri mano vaika.susirgus vaikui,mama negali paimti biuletenio,darbe pasake kad reikia padaryti igaliojima.

  • LZNS

   Vaikas nėra civilinės apyvartos objektas, todėl negalima įgalioti kito asmens būti įstatyminiu vaiko atstovu.
   Nuo 2018 m. sausio 1 d. slaugyti anūkus ir gauti ligos išmoką gali ir teisę į šią išmoką turintys seneliai.
   Nė viename įstatyme nėra įpareigojimo, kad norint seneliams gauti ligos išmoką prižiūrint anūką, būtų reikalingas tėvų įgaliojimas. Darbo inspekcija pakomentavo, kad ta yra perteklinis darbdavio reikalavimas.

   čia jums papildoma informacija ateičiai, jeigu prireiktų:
   Kai vaiko tėvai ar vienintelis iš turimų tėvų laikinai išvyksta iš Lietuvos Respublikos, palikdami savo vaiką prižiūrėti pasirinktam fiziniam asmeniui, prieš 30 kalendorinių dienų iki išvykimo savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui jie privalo pateikti rašytinį prašymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo jų išvykimo iš šalies laikotarpiu ir fizinio asmens paskyrimo globėju (rūpintoju), kuriam patiki laikinai prižiūrėti savo vaiką.

   Nėra aiškiai apibrėžiamas minimalus laikotarpis, kuriam, išvykdami į užsienį, tėvai turėtų nustatyti vaikui laikinąją globą, tačiau atsižvelgiant į tai, jog vaiką palikus be įstatyminio globėjo, gali kilti įvairių juridinių problemų (gydymo įstaigose, mokykloje, ir t. t.), tokį prašymą rekomenduojama pateikti, kai planuojama išvykti ilgesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui.

   Išvykstantys tėvai pateikia šiuos dokumentus:išrašą iš vaiko gimimo įrašo ar vaiko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;tėvų ar turimo vienintelio iš tėvų ir siūlomo fizinio asmens prižiūrėti vaiką asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijas;siūlomo fizinio asmens sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos sveikatos pažymėjimą;siūlomo fizinio asmens gyvenamosios vietos savivaldybės (seniūnijos) buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą;kartu su siūlomu fiziniu asmeniu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytinius sutikimus.
   Dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo reikia kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų iki planuojamo išvykimo į užsienio valstybę.Vaiko laikinoji globa (rūpyba) tėvų prašymu pasibaigia, kai vaiko tėvai ar turimas vienintelis iš tėvų grįžta iš užsienio ir apie tai ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo sugrįžimo raštu informuoja savivaldybės administraciją bei yra priimamas įsakymas dėl laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu pabaigos.

 9. Gediminas

  kaip gauti įgaliojima pencijai gauti jaigu pencininkas yra nepajegus rasyt ar pakankamai protauti?

  • LZNS

   Galite kreiptis į teismą, kad būtumėt paskirtas asmens globėju. Nuo dokumentų teismui pateikimo dienos jau galėsite gauti pensiją.
   Taip pat socialinės paramos skyriuje galite pasiteirauti kokie kiti būdai yra priimtini, kad gautumėt išmokas.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published