Informuojame, kad galite suteikti įgaliojimą internetu

igaliojimas

Asmuo gali duoti supaprastintą įgaliojimą korespondencijai (konkrečiai – siunčiamiems pinigams ir pašto siuntiniams) gauti, taip pat darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms, pensijoms, pašalpoms, stipendijoms ar viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

Jei anksčiau dėl tokių dalykų, kas pasiims pašalpą, atlyginimą ar gaus korespondenciją, tekdavo sukti galvą, dabar – viskas paprasta. Suteikti kitiems asmenims teisę atsiimti pensiją, gauti siuntinius ar pasinaudoti kitomis paslaugomis jau galima ir internetu. Suteikti kitiems asmenims teisę atsiimti pensiją, gauti siuntinius ar pasinaudoti kitomis paslaugomis jau galima ir internetu.

Įgaliojimų suteikimas elektroniniu būdu jau yra tapęs viena populiariausių tokio tipo paslaugų, ypač aktualių emigrantams, tačiau ja naudojasi ir šalyje gyvenantys, tačiau intensyviai dirbantys ar dėl kitų priežasčių laiko stokojantys žmonės. Sakykime, kai kurie Lietuvos pašto skyriai dirba nuo 8 iki 17 val., kas dažnai sutampa ir su pačių gyventojų darbo laiku, todėl įgaliojama siuntinius ar kitokio pobūdžio korespondenciją atsiimti artimą žmogų ar patikimą bičiulį.

Fizinis asmuo informacinių technologijų priemonėmis gali sudaryti šiuos įgaliojimus:

 1. korespondencijai gauti;
 2. darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti;
 3. pensijai (pensijoms) gauti;
 4. pašalpai gauti;
 5. stipendijai gauti;
 6. viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

Šie įgaliojimai duodami juos įregistruojant Įgaliojimų registre.

Suteikimo trukmė:

 • Informacinių technologijų priemonėmis sudarytas įgaliojimas registre įregistruojamas jo pateikimo registrui (sudarymo) momentu, išskyrus atvejus, kai nėra gautas atlyginimas už įgaliojimo įregistravimą.

Kaina:

 • Įgaliojimo įregistravimas – 1,74 euro.
 • Įgaliojimas išregistruojamas neatlygintinai.

Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu – labai paprasta procedūra. Prisijungus prie „Elektroninės valdžios vartų“ ar svetainės www.igaliojimai.lt, pirmiausia asmeniui reikės per e. bankininkystę, mobiliuoju ar elektroniniu parašu patvirtinti tapatybę.

Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262  teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 54

 1. Diana

  Kaip sudaryti igaliojima gyvenant uzsienyje ir neturint banko saskaitos LT nei lietuvisko mobilaus numerio???

  • LZNS

   Įgaliojimą galite parašyti nuvykę į Lietuvos ambasadą.

 2. Aneta Vaiciene

  laba diena kaip gauti igaliojima gyvenant vokietijoje,kad buves vyras galetu tvarkyti mano juridinius klausimus.su pagarba Aneta Vaiciene

  • LZNS

   Ambasadoje galite parašyti įgaliojimą.

 3. gerda

  ar ga!ima padaryti igaliojima paveldeto turto pardavimui?

  • LZNS

   Fizinis asmuo informacinių technologijų priemonėmis gali sudaryti šiuos įgaliojimus:
   1. korespondencijai gauti;
   2. darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti;
   3. pensijai (pensijoms) gauti;
   4. pašalpai gauti;
   5. stipendijai gauti;
   6. viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.

 4. VIOLETA PUIKIENE

  siuo metu dirbu Vokietijoj vyrui reikia mano igaliojimo zemes ispirkimuiis Zemetvarkos ,gal kas patartu kaip tai padaryti

 5. OLGA

  Vyras šiuo metu išvykęs į užsienį,Ar jis gali padaryti elektronini įgaliojima atstovauti NŽT,del žemes nuomos.

 6. Raimundas

  Laba vakarą. Kaip galėčiau internetu gauti įgaliojimą kad kitas asmuo galėtų paimti mano teisės iš Lietuvos?

  • LZNS

   Yra keletas apribojimų kada asmuo turi atvykti atsiimti pats, o kada gali atsiimti įgaliotas asmuo. Nežinant pilnos jūsų situacijos siūlome pasiskambinti į Regitrą (Skambinti iš užsienio +370 5210 5164) ir jums išaiškins ar jūsų atveju bus galima atsiimti teises per įgaliotinį.

 7. OLGA

  Jis, tolimu reisu vairuotojas,vaziuoja Olandija,Danija, Svedija,Norvegija.

 8. Nijole

  Laba diena,noreciau suzinoti kur man kreiptis.as siuo metu dirbu uzsienije,o mano mama priziuri mano vaika.susirgus vaikui,mama negali paimti biuletenio,darbe pasake kad reikia padaryti igaliojima.

  • LZNS

   Vaikas nėra civilinės apyvartos objektas, todėl negalima įgalioti kito asmens būti įstatyminiu vaiko atstovu.
   Nuo 2018 m. sausio 1 d. slaugyti anūkus ir gauti ligos išmoką gali ir teisę į šią išmoką turintys seneliai.
   Nė viename įstatyme nėra įpareigojimo, kad norint seneliams gauti ligos išmoką prižiūrint anūką, būtų reikalingas tėvų įgaliojimas. Darbo inspekcija pakomentavo, kad ta yra perteklinis darbdavio reikalavimas.

   čia jums papildoma informacija ateičiai, jeigu prireiktų:
   Kai vaiko tėvai ar vienintelis iš turimų tėvų laikinai išvyksta iš Lietuvos Respublikos, palikdami savo vaiką prižiūrėti pasirinktam fiziniam asmeniui, prieš 30 kalendorinių dienų iki išvykimo savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriui jie privalo pateikti rašytinį prašymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo jų išvykimo iš šalies laikotarpiu ir fizinio asmens paskyrimo globėju (rūpintoju), kuriam patiki laikinai prižiūrėti savo vaiką.

   Nėra aiškiai apibrėžiamas minimalus laikotarpis, kuriam, išvykdami į užsienį, tėvai turėtų nustatyti vaikui laikinąją globą, tačiau atsižvelgiant į tai, jog vaiką palikus be įstatyminio globėjo, gali kilti įvairių juridinių problemų (gydymo įstaigose, mokykloje, ir t. t.), tokį prašymą rekomenduojama pateikti, kai planuojama išvykti ilgesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui.

   Išvykstantys tėvai pateikia šiuos dokumentus:išrašą iš vaiko gimimo įrašo ar vaiko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;tėvų ar turimo vienintelio iš tėvų ir siūlomo fizinio asmens prižiūrėti vaiką asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų kopijas;siūlomo fizinio asmens sveikatos apsaugos ministro nustatytos formos sveikatos pažymėjimą;siūlomo fizinio asmens gyvenamosios vietos savivaldybės (seniūnijos) buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą;kartu su siūlomu fiziniu asmeniu gyvenančių vyresnių kaip 16 metų asmenų rašytinius sutikimus.
   Dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu nustatymo reikia kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų iki planuojamo išvykimo į užsienio valstybę.Vaiko laikinoji globa (rūpyba) tėvų prašymu pasibaigia, kai vaiko tėvai ar turimas vienintelis iš tėvų grįžta iš užsienio ir apie tai ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas nuo sugrįžimo raštu informuoja savivaldybės administraciją bei yra priimamas įsakymas dėl laikinosios globos (rūpybos) tėvų prašymu pabaigos.

 9. Gediminas

  kaip gauti įgaliojima pencijai gauti jaigu pencininkas yra nepajegus rasyt ar pakankamai protauti?

  • LZNS

   Galite kreiptis į teismą, kad būtumėt paskirtas asmens globėju. Nuo dokumentų teismui pateikimo dienos jau galėsite gauti pensiją.
   Taip pat socialinės paramos skyriuje galite pasiteirauti kokie kiti būdai yra priimtini, kad gautumėt išmokas.

 10. Donatas

  Sveiki, jeigu įstoji į universitetą ir reikia nuvykti pasirašyti dokumentus, bet tuo metu nesi Lietuvoje, galima internetu įgalioti kitą asmenį?

  • LZNS

   Klauskite Universiteto administracijos ar įgaliotas asmuo gali pasirašyti dokumentus ir jeigu taip, tai koks įgaliojimas yra reikalingas: patvirtintas notaro ar internetinis.

 11. Juljanas

  Mama istiko insultas.Paralyzuota.Kur kreiptis norint tvarkyti jos vardu visus reikalus.

 12. virginijus

  laba diena ,baigiame issimoketi automobili isperkanaja nuoma.automobilis zmonos varduji nori suteikti man igaliojima uatomobilio peregitravimui,ji saskaita lt banke turi bet neturi intern.. bankininkystes nei elekt.paraso. ar galiu gauti igaliojima per mano internetine bankininkyste?

  • LZNS

   Prisijungus prie igaliojimai.lt rodomi prisijungusio naudotojo duomenys: asmens kodas, vardas ir pavardė. Ar jie gali būti pakeisti negalime pasakyti. Pabandykite prisijungti ir suformuoti įgaliojimą pakeičiant įgaliojančiojo asmens duomenis. Jei tų duomenų nepavyks pakeisti tai teks užsisakyti internetinės bankininkystės paslaugas arba iškviesti notarą į namus ir pasirašyti popierinį įgaliojimą.

 13. Genovaite

  Laba diena , kaip ir kokį įgaliojimą galiu parašyti vyrui , kad galėtų paimti pašto siuntas ir korespondenciją adresuotą man.

  • LZNS

   Jeigu turite internetinę bankininkystę, galite pasirašyti įgaliojimą internetu http://www.igaliojimai.lt. Visą informaciją kaip pildomi prašymąi rasite tame tinklapyje skiltyje naudojimo taisyklės.

 14. Violeta

  Sveiki. Planuojame pirkti automobilį. Jis dar Vokietijoje. Per savaitę maždaug atveš. Bėda ta, kad vyras vakar išvyko į darbą (tolimųjų reisų vairuotojas) Ar galima internetu parašyti įgaliojimą, kad aš galėčiau automobilį priregistruoti vyro vardu?

  • LZNS

   Pasiskambinkite į Regitrą (8 700 55151) ir paklauskite ar jiems tiks įgaliojimas padarytas per https://igaliojimai.lt/
   Fizinis asmuo informacinių technologijų priemonėmis gali sudaryti šiuos įgaliojimus:
   1. korespondencijai gauti;
   2. darbo užmokesčiui ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms gauti;
   3. pensijai (pensijoms) gauti;
   4. pašalpai gauti;
   5. stipendijai gauti;
   6. viešosioms ir administracinėms paslaugoms gauti.
   Šie įgaliojimai duodami juos įregistruojant Įgaliojimų registre.

 15. Roberta

  Sveiki. Ar galima parasyti igaliojima internetu kitam asmeniui, kad uzsienyje esamnciam vaikui padarytu pasa? I ambasada vykti per velu, dokumentu reikia pateikti pries 3men, o iki keliones likes 1men.

  • LZNS

   Kreipkitės į įstaigą, kurioje bus išduodamas pasas ar jiems tinka elektroninis įgaliojimas.

 16. Jullija

  Sveiki, kaip galima padaryti igaliojima sesei kad isverstu vaiko gimimo liudijima daugiakalbe metrikacijos skyriui? Visaip bandziau per banka nesigauna, gal kazka blogai pasirenku…

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262. Jie teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 17. Redas

  Sveiki, toks klausimas . Ar galima parašyti internetini įgaliojima žmogui, kad jis iš Lietuvos ambasados Norvegijoje paimtu pasą?

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262. Jie teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 18. Tadas

  Kur parasyti igaliojima kad nuvaziuotu draugas paiimti teisiu kopija

  • LZNS

   Straipsnyje po kuriuo komentuojate parašyta kur reikia kreiptis.

 19. Rytis

  Sveiki, man reikia parasyti igaliojima savo mamai kad ji galetu paiimti registruota laoska is pasto. Kaip ji parasyti?

  • LZNS

   Įgaliojimo sudarymas elektroniniu būdu – labai paprasta procedūra. Prisijungus prie „Elektroninės valdžios vartų“ ar svetainės http://www.igaliojimai.lt, pirmiausia asmeniui reikės per e. bankininkystę, mobiliuoju ar elektroniniu parašu patvirtinti tapatybę.

 20. Darius

  Sveiki, kokio tipo įgaliojimą turėčiau sudaryti, norėdamas kad žmona galėtų mano vardu pratęsti besibaigiančią teleoperatoriaus sutartį ir paimti naują telefono aparatą. Ji LT, aš dirbu ir gyvenu DE. Bet moku iš savo LT sąskaitos operatoriui.

  • LZNS

   Kreipkitės į teleoperatorių ir paklauskit koks įgaliojimas būtų jiems tinkamas. Galbūt įgaliojimas nebus reikalingas ir visus formalumus galima sutvarkyti internetu.

 21. Julia

  Sveiki , Ar įmanoma esant užsienyje parašyti įgaliojimą elektroniniu būdu , kad mano draugai iš Lietuvos skristu į Italija su mano nepilnamečiu sūnų ?

  • LZNS

   Galbūt ir įmanoma, prisijunkite prie tinklapio igaliojimai.lt ir pabandykite iš ko leis pasirinkti ir kokius įgaliojimus leidžia pasirašyti.
   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262 teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 22. Viktorija

  Kaip gauti ygaliojima 12 klases atestata pasimti uz dukra.?
  Dukra uzsienija.

  • LZNS

   Iš pradžių sužinokite koks įgaliojimas yra tinkamas: ar reikalingas notaro patvirtintas ar pakaktų internetu (www.igaliojimai.lt) sudaryto.

 23. Regina Jasiulionienė

  Sveiki,
  Labai puiku, kad galima suteikti įgaliojimą internetu. Tačiau ką daryti tokiu atveju, kaip mano. Vyras po insulto tapo visiškai neįgalus: apako, paraližiuota dešinė kūno pusė, dėl paralyžiaus sutrikęs rijimas ir kalba, ir t.t.. Ligoninėje buvome sudarę įgaliojimą 10 metų (vyrą atstovavo trečiasis asmuo). Dabar įgaliojimo galiojimas baigiasi. Notarė į namus nevažiuoja, aiškindama, kad jis negalės jai pasakyti savo pageidavimų, o trumpi atsakymai „taip“ arba „ne“ jai netinka. Į notarų biurą aš jo nuvežti negaliu, nes esame bevaikiai senyvi žmonės, o vyras – guli patale. Ką gi jūs man ir kitiems į tokią bėdą pakliuvusiems pasiūlysite. Aš visai likau visai be jėgų, nes viena 10 metų be jokio poilsio valandėlės vis ką nors darau. Per tą 10-metį buvau sulaužiusi čiurną, šonkaulį, dilbį. Jokių savanorių mes neturime, nors socialinis skyrius jau antri metai klausinėja, ar jų norėtume. Apie socialinio skyriaus pagalbą nerašysiu, nes būtų labai daug rašymo. Jokios psichologo pagalbos vyras niekada negavo, nors 5-6 metus po insulto į klausimą, ko labiausiai norėtų, atsakydavo, kad pasveikti. Abu dėjome visas pastangas, kad jo sveikata bent kiek pagerėtų. Dariau su juo visokias mankštas, logopedinius pratimus kalbai ir, kartu, rijimui gerinti, veido raumenų mankštas, dainuodavom, samdžiau masažuotoją. Šiuo metu gyvename ne savo bute, iš kurio renovacijos metu dėl dulkių ir purvo išsikėlėme. Kadangi butas 2 aukšte, tuo pačiu norėjau jį parduoti ir nusipirkti 1-ame aukšte. Tačiau, susidūrusi su žmonių nesąžiningumu, nutariau grįžti atgal. Bet prieš tai reikėtų jį kažkaip pritaikyti neįgaliajam. O aš jau visai neturiu jėgų. Dažnai prisimenu nuskambėjusi Aleksandro Jegorovo (tokia atrodo, to vyro uždusinusio mamą) atvejį. Gaila, kad visą gyvenimą dirbęs, visus mokesčius mokėjęs, kitiems padėjęs , žmogus sulaukia tokios pabaigos. Visur atsitrenki į sieną.

  • LZNS

   1. Pirmiausia siūlytume jums kreiptis į teismą, kad jūs taptumėte vyro globėja, tokiu atveju galėsite tvarkyti visus reikalingus reikalus už jį ir jums nebus reikalingas joks įgaliojimas.
   2. Nuosavo būsto pritaikymą neįgaliojo poreikiams organizuoja savivaldybės socialinis paramos skyrius, todėl reiktų kreiptis ir pateikti prašymą. Priklausomai nuo miesto eilės būna ne mažiau kaip 1 metai.
   3. Kai kuriuose miestuose yra teikiamos itegralios pagalbos paslaugos, pasidkėkite, gal ir jūsų mieste jos yra tai jums pagelbėtų.

 24. Jurgita

  Sveiki,nezinau kaip elgtis mama susirgo ji guli kovoja negali vaikščioti, mums reikia ją guldyti į ligoninę bet be jos leidimo mes negalim apmokėti ligonių kasoje susidariusios skolos. Ar mums reikia notariškai pasirašyti sutikimą, ar galime be jos leidimo tai sutvarkyti. Kokios kainos būtų jei reikėtų notariškai tai pasirašyti?

  • LZNS

   Iš pradžių reiktų išsiaiškinti ar išstikrųjų reikalingas sutikimas apmokėti ligonių kasų skolas (tel. (8 5) 232 2222).

 25. Viktorija

  Sveiki, kaip padarayti igaliojima studiju sutarciai pasirasyti?

  • LZNS

   Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262 teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 26. Gintas

  Atrodo turėtų būti paprasta sudaryti įgaliojimą elektroniniu būdu pašto korespondencijai gauti. Prisijungiau per banką į Registrų centra viskas lyg ir paprasta, bet kai reikia prideti įgaliotinį „šnipštas“. Įrašiau žmonos asmens kodą,varda,pavarde neranda. Tai kas čia negerai . Dvi valandas ieškojau kaip ta „šnipšta“ ištaisyti, neradau. Pasirodo, kad kažkam, man ar žmonai elektroniniu parašu reikia patvirtinti tapatybę. Jei man, tai kodėl rašo kad igaliavima aš galiu parašyti per „Elektroninės valdžios vartus“ registrų centre. Kadangi aš jungiuosi per e.bankininkyste, tai mano asmens tapatybę turėtų būti kaip ir aiški, kam man elektroninis parašas? Jeigu žmonos tapatybės patvirtinimo reikia, tai kur ta parašą ji turėtų padėt? Neaišku.

  • LZNS

   Jeigu kyla nesklandumų sudarant įgaliojimą, kreipkitės į Registrų centrą, nes jie administruoja įgaliojimų sudarymo tinklapį. Registrų centro Konsultacijų centras Tel. (8 5) 268 8262 teikia informaciją apie įgaliojimų rengimą jų tinklapyje.

 27. Irena

  Sūnėnas gavo pranešimą iš banko apie nenaudojamą sąskaitą,pats atvykti iš Vokietijos negali,o kitam asmeniui jokios informacijos neteikia(ir pačiam paskambinus telefonu iš Vokietijos informacijos apie sąskaitos būklę- minusas ar pliusas,neteikė nors išklausinėjo visus jo asmeninius duomenys „vardas,pavardė ir asmens kodą“) .Ar galima kitam asmeniui sudaryti įgaliojimą nuotoliniu būdu,kad sužinoti banko sąskaitos numerį (jei reikėtų padengti nenaudojamos sąskaitos priskaičiuotus mokesčius) , gauti banko sąskaitoje esamas lėšas jei tokios būtų,o taip pat gauti tos sąskaitos išrašą. O taip pat uždaryti nenaudojamą banko sąskaitą.

  • LZNS

   Ar jūsų sūnėnas teiravosi banke kaip sutvarkyti sąskaitos reikalus neatvykus į lietuva?

Parašykite komentarą

Your email address will not be published