Įsigalioja naujos specialiųjų poreikių nustatymo pažymos

neigaliojo pazymejimas

Nuo š. m. liepos 1 d. vietoj buvusių keturių bus išduodamos dvi naujo pavyzdžio specialiųjų poreikių nustatymo pažymos. NDNT teritorinis skyrius, nuo minėtos dienos priėmęs sprendimą dėl specialiųjų poreikių nustatymo, išduos Specialiųjų poreikių nustatymo (forma SP) arba/ir Specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo (forma SPA) pažymą.

Atkreipiame dėmesį, kad specialiųjų poreikių rūšys (specialieji nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos, transporto išlaidų kompensacijos poreikiai) ir jų nustatymo tvarka nesikeičia.

Iki liepos 1 d. išduotos Specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nustatymo (forma SPS-1) arba Specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo (forma SPP-2), arba/ir Specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo (forma SPA-3), arba/ir Specialiojo transporto išlaidų kompensacijos poreikio nustatymo 9forma SPT-4) pažyma galioja iki joje nurodyto termino pabaigos arba neterminuotai, jei specialieji poreikiai buvo nustatyti neterminuotai.

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 2

 1. vanda

  Laba diena, turiu 70 pr negalią, dėl Širdies, kraujotakos. Esu viena, nebegaliu saves apsitarnauti. Išsikviečiau gydytoją šeimos. Pasakiau, kad neturiu jėgų. Pasakė, kad nieks nepriklauso. Kai gulėsi lovoje tada priklausys slauga. Draugė man sakė, kad turėtų sutvarkyti specialius poreikius. Ką daryt tokiu atveju. Kartais būna gėriau, kartais 4 dienas negaliu pasikelt iš lovos. Prašau patarkite. Negaliu nei langų nusivalyti, ir viasa kita. O kada negaliu pasidaryti, aisku nervuojosi, dar labiau krentu į nevilti. Prašau atsakyti kokios mano galimybės. Ar yra kokia pagalba. Atėjo gydytoja vaistus išrašė ir tiek.

  • LZNS

   Specialieji poreikiai nustatomi ne tik gulintiems lovoje, bet ir tiems kas negali apsitarnauti, tuomet gali būti nustatyta priežiūra – pagalba. Jūsų gydytoja turi parengti dokumentus į neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo.
   Galite kreiptis į socialinį paramos skyrių ir pasiteirauti kokios yra galimybės gauti pagalbą į namus.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published