Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Atsiliepimai

Komentarai 32

 1. vytas

  Prieš pusvalandį įdėjau darbo skelbimą.kolkas jo portale nerodo.per kiek laiko skelbimas aktyvuojamas?

 2. lina

  laba diena.mamai 84 metai,visai nevaiksto,be pagalbos nepasivarto-nustatytas specialus nuolatines slaugos poreikis.parasius prasyma funkcinei lovai-turiu sumoketi apie 72 eur.ar tai teisinga,gyvename Panevezyje.

  • LZNS

   Tolią rinkliavą nustato Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2006 M. GRUODŽIO 19 D. NR. A1-338 „DĖL NEĮGALIŲJŲ APRŪPINIMO TECHNINĖS PAGALBOS PRIEMONĖMIS IR ŠIŲ PRIEMONIŲ ĮSIGIJIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO“ 2014 m. spalio 13 d. Nr. A1-484
   40. Asmuo, sutikęs įsigyti Centro teritorinio padalinio arba savivaldybės įstaigos siūlomą lovą, išskyrus gautą paramos būdu, kojomis minamą triratį ar keturratį, sumoka į Centro atsiskaitomąją sąskaitą:
   40.1. 43 eurų įmoką už rankomis reguliuojamą lovą;
   40.2. 72 eurų įmoką už automatiškai reguliuojamą lovą;

 3. Janina

  Ar yra kalbama apie pašalpų neįgaliesiems didinimą? Pašalpa buvusi litais ir dabar eurais savo verte labai skiriasi. Ką galėjome įpirkti litais, dabar už eurą negali įpirkti tos pačios prekės. Reikalinga indeksuoti pašalpų dydį. Jei litais už 551 lt galėjai pragyventį mėnesį, tai už 155 eur tegali pragyventi 10 d.

 4. klausiu

  Sveiki kur kreiptis butu imanoma jai soc.buste gyvenu 10metu esu neigali o kiek klausiu del isigyjimo galimybes niekas net nenori klausytis!

 5. vitalija

  Laba diena.NDNTsunui, kuriam cavernoma, kasdiena istinka sunkus epilepsijos priepuoliai, del to patyres sunkias galvos traumas.Darbingumas20%.Sveikata blogeja.Specialiu poreikiu neskiria.Jam reikalinga nuolatine prieziura.Kur kreitis.

  • LZNS

   Reikia skųsti priimtą sprendimą neskirti specialiųjų poreikių. Bus išnagrinėti visi dokumentai ir gausite tikslų atsakymą kodėl neskirta arba bus peržiūrėtas priimtas sprendimas ir paskirti specialieji poreikiai.

 6. Inesa

  Laba diena noreciau paklaust ar prikloso globa ar skauga nes auginu vaika 4 metu ir turi 1 grupe

 7. Inesa

  Laba diena.esu issiskyrus ir auginu 4 metu vaika turinti pirma invalidumo grupe kuriam reikalinga slauga.sio metu gyvenu su draugu bet nesu susituokus ar butu galima jam susitvarkyti del automobilio kompincacijos nes mumis jis rupinasi , vezioja vaika .as pati teisiu neturiu

  • LZNS

   Jeigu jūsų draugas būtų įsivaikinęs neįgalų vaiką, arba per teismą pripažintas rūpintoju, tuomet galėtų. Bet dabar – ne, nes teisiškai jis nėra niekaip susijęs su vaiku.

 8. Ramunas

  Sveki noriu paklaust.dirbu toj firmoj 16 metu dabar trys metai legaliai darbinykus formina as turiu antra grupe 35 darbingumas dirbu pilna diena mane formydavo nepilnu etatu symet paklausiau darbdario gal pilnu etatu galit formyt man atsake negaliu nes baudas deda ar tiesa?jokiu darbo sutarciu nerodo atlyginimus i rankas duoda kartais an lapo pasirasyt duoda kiek atlyginimo gauni.

  • LZNS

   Galite dirbti tiek kiek norite, nebent dėl sveikatos negalite arba Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnyba išduotoje pažymoje dėl darbo sąlygų ir pobūdžio rekomendavo dirbti sutrumpintą darbo dieną. Ar turite tokią pažymą? Niekas tikrai jokių baudų nededa.

 9. Pranas

  Sveiki, Jūsų klausiu ar imanoma atimti neigaluma zmogui kuris dalinai pasveiko turiu 0>25%

  • LZNS

   Jeigu dalinai pasveiko ir turi būti peržiūrėtas darbingumo lygis, jis gali būti padidintas priklausomai nuo to kiek jo sveikata pagerėjo.

 10. Ina

  Laba diena. Reikia patarimo; 79m mama serga cukriniu daibetu apie 30 metų,turi lėtinių ligų ,taipat limfoleukozė pažengusi gilia i prieki i,nuolat reikia priežiūros,sunkiai susioerentuoja su vaistų naudojimu.Ar gali gauti slaugą ,dabar slaugo 24m anūkas.

  • LZNS

   Reiktų kreiptis pas šeimos gydytoją, nes jis rengia dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą dėl specialiųjų poreikių nustatymo. Ar gali gauti slaugą negalime komentuoti, nes tai sprendžia NDNT.

 11. Ieva

  Komentaro papildymas:

  Sveiki,
  Man 26 metai. Diagnozė:VCP. Nuo vaikystės buvo nustatyta I neįgalumo grupė , priskirta transporto išlaidų kompensacija ir kiti specialieji poreikiai. Bet vėliau(po 18
  m.) Nustatė II neįgalumo grupę nors sveikatos būklė nepagerėjo. Panaikino slaugos specialųjį poreikį ir kt. Paskirta tik transporto išlaidų kompesacijos ir tai terminuotam laikui .Nors kaip minėjau sveikata negerėja ir negerės.Jei anksčiau (iki 18m.) pritrūkus informacijos iš medicininių dokumentų ,buvau kviečiama į komisiją.Kol nuėjau iki gydytojos buvo pasakyta viskas aišku tiek tereikėjo. Diagnozės kodai:G80.03,R15, R32,M16.6,M42.05,M42.08,M51.1Ką patartumėt daryti ir kur kreiptis? Kokios išmokos ir kompensacijos priklausytų ?

  • LZNS

   Kiek suprantu, neįgalumo grupė jums buvo jau senokai nustatytam nes dabar nustatinėjamas darbingumo lygis. Tokiu atveju, siūlytume pasitarti su šeimos gydytoju ir bandyti iš naujo pateikti NDNT dokumentus dėl darbingumo lygio ir specialiųjų poreikių nustatymo.
   Kokios išmokos ir kompensacijos priklausytų negalime komentuoti, nes tai priklauso nuo NDNT išvadų.

 12. Irena

  Sveiki,
  Šiandien buvome dėl I-os grupes.Liga pilnas inkstų nepankamumas V-stadija,dializes.Dokumentuse buvo parašyta su slauga,bet mums niekas nieko neklause,norime sužinoti ar priklauso mums slauga?

  • LZNS

   Negalime nuspėti kas bus skirta, viskas bus spendžiama iš pateiktų dokumentų.
   Pagal aprašą slauga skiriama jeigu nustatytas lėtinis IV–V laipsnio inkstų nepakankamumas su kitų vidaus organų sistemų veiklos sutrikimu, kai Bartelio indeksas iki 30 balų. Taigi slaugos poreikis turėtų būti skirtas jeigu Bartelio indeksas buvo nustatytas iki 30 balų.

 13. Vikktoras

  Labas aš preitoja savaitija buvau pažemintas kad esu niegalus man yra trukes stuburas skauda kojas vos painu ir vėnas auginu dukra su sunke negale aš nuvaževau į saugų seniunija seniunės prašyti pagalbos kad kele nustumditu man liepi su kastuvu lygintis kele valdiška pradėjo net man grasinti kur reike kreiptis kad taip žemina žmonis kai Praradau Sviekata Tapau Atčtumtas žmoniu yra sunku!

  • LZNS

   Neįgaliųjų reikalų departamentas: centras@ndt.lt, (8-5) 231 66 49
   Lygių galimybių skyrius: 8 706 68129

 14. Viktoras

  Labas norėčiau paklausti ar vežantis nuomojamas autobusas gali nepaisyti kelio ženklų: Stovėjimo ribotą laiką vieta“ ir Stovėjimo nurodytu laiku vieta“ reikalavimų: sustoti ir stovėti kelio ženklų,,Sustoti draudžiama“ ,, Stovėti draudžiama“ galiojimo zonoje ir ties nubrėžtomis prie važiuojamosios dalies krašto 1,4 ar1,9 horizontaliojo ženklinimo linijomis, Jeigu autobuse važiuoja keli neįgalieji turintys neįgaliojo parkavimo korteles ir gali jas pateikti prie priekinio autobuso lango. Autobusas paženklintas paprastu neįgaliųjų ženklu.

  • LZNS

   Taip gali nepaisyti tuo atveju, kai autobuse yra neįgalieji.

 15. Ovidijus

  Sveiki, turiu 3 grupės neįgalumą. Esu 55% darbingas. Ar būtų įmanoma jūsų mokykloje mokintis vairuoti?

  • LZNS

   Mūsų organizacija neturi vairavimo mokyklos. Vairavimo kursus organizuoja Lietuvos monių su stuburo pažeidimais asociacija ir Valakupių reabilitacijos centras.

 16. Pranas

  Esu neįgalus 30%, noriu dirbti ir turėti neįgalumą. Kas man gali atimti neįgalumą…

  • LZNS

   Jeigu gaunate pensiją iš Sodros, tai jos niekas neatims. Jeigu gaunate iš Socialinio paramos – gali atimti jeigu jums darbingumas buvo nustatytas po 24 metų.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published