Lietuvos žmonių su negalia sąjunga

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga logo

Atsiliepimai

Komentarai 16

 1. Jonas

  Sveiki. Ar zmogus sergantis diabetu turi teise gaut invaliduma?

  • LZNS

   Teiraukitės šeimos gydytojo, nes jis sprendžia ar rengti dokumentus dėl darbingumo lygio nustatymo.

 2. Deivim

  Ar galima gauti 2 šalpos išmokas už dvi skirtingas ligas?

  • LZNS

   Ne, už dvi skirtingas ligas nėra skiriamos atskiros pašalpos.

 3. K.R.

  BSS grupe yra apgavikai viena diena susitinkam,sako kita diena formins,po to pasiskambinu sako ,kad prieme.Matomai panelem vadybininkem mano snukis nepatiko.O dar raso darbo skelbimus I sita portal…tai kokio galo tyciojates is invalido…Kaunas

 4. Laima

  Laba diena,
  Slaugiau sūnų su sunkia negalia nuo pat gimimo. Sūnus gimęs 1994 m., negalia pripažinta 1995 m.. Sūnų prižiūrėjau iki 2008 m., vėliau slaugą perdaviau tėvui. Pradėjus domėtis darbo stažu nuėjau į Sodrą ir ten man pasakė, kad sūnaus slauga užfiksuota tik nuo 2004 m. ir tik nuo tada buvo skaičiuojamas darbo stažas. Tai yra tik – 4 metai. Specialistė niekaip negalėjo atsakyti į klausimą, kur kiti metai nuo 1995 m. iki 2004 m.? Kodėl jie neįeina į darbo stažą? Paprasčiausia sako, gal reikėjo kokius dokumentus pristatyti? Nors aiškinau, kad visus dokumentus visuomet pristatydavau kaip nurodydavo valdžios atstovės. Taip ir likau be atsakymo. Norėčiau Jūsų pasiteirauti. Kur reikėtų kreiptis dėl tų kelių pradingusių metų, kur aš prižiūrėjau sūnų nuo tada kai jam buvo pripažinta negalia – 1995 m. iki tol, kol užfiksuota Sodroje -2004 m.? Visus tuos metus ( 1995-2004 m.) aš jį slaugiau ir prižiūrėjau. Ačiū už atsakymą. Geros dienos. Pagarbiai, Laima.

  • LZNS

   Rekomenduotume jums susirasti visus dokumentus ir iš naujo kreiptis į konsultantę Sodroje ir pateikti trūkstamus dokumentus. Ji turėtų perskaičiuoti viską pagal turimus duomenis.

 5. Krietina

  Laba diena. As nesuprantu tokio dalyko, kai zmogus truouti eina, jis gauna 50%nedarbingumo,o kai is manes ateme dali kojos ir kaulai dar plius sulauzyti, tai jie man taip pat dave 50%,nu ar tai nejuokinga, as net darbe negaleciau issedet, tai kur reikia kreiptis?

 6. Ruta

  Laba diena, sūnus yra 60 % nedarbingas ir gavo neįgalumo išmokas. Šiuo metu guli Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ir jokių išmokų negauna. Ar teisėtai nemokama ? Kokiais atvejais nutraukiamas mokėjimas ?

  • LZNS

   Ar jūs kreipėtės į Sodrą ir aiškinotės kodėl buvo nustrauktas išmokos mokėjimas?

 7. Petras

  Laba diena. Kodėl neperskaičiuoja neįgalumo pensiją, kuriems yra paskirta prieš 20 metų. Turiu 3 neįgalumo grupę ir esu dirbantis. Kas šiuo metu turi tokią neįgalumo grupę gauna dvigubai daugiau pinigų. Turiu neįgalumą iki pensijinio amžiaus. galėčiau eiti naujai per gydytojus, nes liga yra progresavusi, bet Tauragėje gali nuimti visai. Ačiū

  • LZNS

   Įsigaliojus naujam įstatymui, nustatan išmokų dydį taikomos skirtingos formulės tim kam neįgalumas nustatytas iki 2018 ir po 2018 metų. Vienintelė ieitis, kad nuolat būtų didinama pensija, yra kreiptis dėl pakartotino darbingumo nustatymo.

 8. Aurika

  Sveiki. Norejau sužinoti ką man daryti toliau. Mano darbingumas nustatytas 40 procentu. Šiuos metu gyvenu užsienyje. Išvažiuodama pranešiau apie tai SODRAI ir kreipiausi su prašymu tęsti pensijos mokėjimą per VSDFV Užsienio išmokų tarnyba 2019 spalio 7d . Iki siol negavau jokio atsakymo. Gal žinote, kodel yra vilkinama ir kur toliau kreiptis.

 9. Vita

  Sveiki, esu darbinga 40%. Ar galiu dirbti pilnu etatu?

  • LZNS

   Taip, galite dirbti pilnu etatu, jeigu NDNT išduotoje pažymoje dėl darbo pobūdžio ir sąlygų arba darbuotojų medicininės patikros pažymoje neurodyta, kad jums reikia dirbti sutrumpintą darbo dieną.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published