Apie medicininę reabilitaciją neįgaliesiems

reabilitacija

Dėl medicininės reabilitacijos paslaugų skyrimo pacientas turėtų kreiptis į gydantį (ar šeimos) gydytoją.

Jis, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo“ patvirtintu Suaugusiųjų atrankos ir siuntimo į medicininės reabilitacijos sveikatos priežiūros įstaigas tvarkos aprašu, turėtų siųsti pacientą fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai ir vėliau, vadovaudamasis šio gydytojo konsultacijos išvada, esant biosocialinių funkcijų sutrikimui, skirti medicininį reabilitacinį gydymą.

Suaugusiųjų atrankos ir siuntimo į medicininės reabilitacijos sveikatos priežiūros įstaigas tvarkos apraše ir Medicininės reabilitacijos paslaugų etapuose yra numatyta, kad pirmuosius 2 ar 3 metus po Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos nustatyto darbingumo sumažėjimo ar specialiųjų poreikių padidėjimo dėl judamojo atramos aparato pažeidimų, nervų sistemos ligų, regos ar klausos funkcijos sutrikimo skiriama pakartotinė reabilitacija.

Vėliau, pradedant ketvirtaisiais metais po negalios pripažinimo, neįgaliesiems visą negalios laikotarpį kiekvienais metais gali būti taikoma palaikomoji reabilitacija.

Aukščiau minėtu įsakymu patvirtintame Medicininės reabilitacijos paslaugų suaugusiesiems teikimo specialiųjų reikalavimų apraše numatyta, kad pakartotinė ar palaikomoji reabilitacija skiriama asmenims, pripažintiems nedarbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka:

 • pripažintas 0–25 proc. darbingumo lygis; 
 • iš dalies darbingiems asmenims, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas 30–40 proc. darbingumo lygis; 
 • asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra pripažintas didelis specialiųjų poreikių lygis.

Taip pat yra įteisinta nuostata, kad į medicininę reabilitaciją dėl tos pačios ligos pacientai pagal indikacijas siunčiami vieno kurso per vienerius kalendorinius metus.

Pakartotinė ir palaikomoji reabilitacija skiriama be pirmojo medicininės reabilitacijos etapo, t. y. prieš vykstant į sveikatos priežiūros įstaigą, teikiančią pakartotinės ar palaikomosios reabilitacijos paslaugas, neįgaliam pacientui nebūtinai turi būti skirtos net ir pavienės (dažnai paciento apmokamos) medicininės reabilitacijos paslaugos.

Atkreiptinas dėmesys, kad ir pakartotinės (ar palaikomosios) reabilitacijos paslaugos, ir maitinimo, pragyvenimo išlaidos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Suaugusiųjų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos ir laisvos vietos

Informacijos šaltinis: Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos priežiūros departamentas

LZNS - post author

Mums labai svarbu pasiūlyti neįgaliesiems daugiau galimybių, kad jie galėtų pasinaudoti visomis savo teisėmis ir visapusiškai dalyvautų visuomenės gyvenime.

Komentarai 56

 1. Joana

  Laba diena,
  2017 m. gruodžio 24 d. tėčiui įvyko insultas. Po stacionaraus gydymo, buvo paskirta reabilitacija, labai padėjo. Tačiau praėjus metams, išlieka liekamieji reiškiniai. Šiandien buvo pas gydantį gydytoją Karoliniškių poliklinikoje, paminėjo, kad norėtų pasistiprinti sveikatą sanatorijoje ir paprašė skirti pakartotinę reabilitaciją po insulto.
  Gydytoja atsakė, kad jokių sanatorijų pas mus negausime, jas skiria tik po ligoninės.
  Patarkite kur mums kreiptis, žinome, kad pakartotinė reabilitacija priklauso, savijauta negerėja, o gydytoja tvirtina, kad mūsų poliklinikoje nieko negausime.

  • LZNS

   Siūlome kreiptis į Poliklinikos administraciją raštu, kad jums išaiškintų kokiais atvejais gali būti skirta reabilitacija.

 2. Danguolė

  Labas vakaras,
  turiu 2-os grupės invalidumą ir 35% darbingumo. Invalidumas nuo vaikystės( 3-4 laipsnio stuburo iškrypimas). Operuota 4-5- kartus.Invalydumo pažymėjimą gavau 1995m (be termino). Reabilitacijos centruose/sanatorijose nebuvau (nežinojau apie tokias galimybes). Paskutiniais metais/mėnėsiais vis sunkiau vaikščioti, sėdėti,gulėti. Ar aš turiu galimybę nemokamai reabilitacijai sanatorijoje?

  • LZNS

   Į šį klausymą jums gali atsakyti tik šeimos gydytojas.

 3. Aurelija

  Sveiki,
  Teta patyrė insultą nevaldo dešinės pusės, truputy nerišliai kalba, gydantis gydytojas sako kad reabilitacija nepriklauso. Ar tai tiesa?

 4. Ausra

  Laba diena, norejau pasiterauti, 2017m gruodzio pabaigoje mamai buvo amputuota dalis kojos, ji jau daugel metu serga kraujo veziu. Tikejomes daryti pirmini kojos proteza, bet gydytojai nustate, kad mama jam per silpna. Ar jai priklausytu koks medicininis reabilitacinis gydymas, sanatorinis gydymas, namuose neturime salygu pilnavertiskai judeti… Gal galite patarti, kokie pirmieji zingsniai slaugai sutvarkyti, nes dabar mus vaiko vieni nuo kitu, jokio konkretumo… Ir ar tiesa, kad jei mama sustipretu ir nusprestu daryti pirmini proteza, jai nepriklausytu slauga? Aciu

  • LZNS

   Dėl slaugos nustatymo iš pradžių reikia kreiptis pas šeimos gydytoją, nes ji turi parengti dokumentus į Neįgalumo darbingumo nustatymo tarnybą nustatyti specialiuosius poreikius.
   Ar priklauso reabilitacija irgi reikia kalbėti su šeimos gydytoju ar reabilitologu.

 5. Algirdas

  Gerbiamieji,apie kokia neigaliuju reablitacija galime kalbetis ir tiketis jeigu seimos gydytojas turi teise pasiusti tik 1 neigalu.Tokia suteikta kvota ir viskas.O besikreipianciu „n“.SAM isakymas yra ir skamba graziai,o is tikro tai pasityciojimas.Seimos gydytojui isak.suteikta teise skirti reablitacija tik VIENAM NEIGALIAM!!!Nesvaiciokim

 6. Brigita

  laba diena,2016m buvo isoperuotas skrandis ir nustatyta diagnoze c16,9 ir duota 2 grupe,t.y, 35 proc.darbingumas. 2017m. vel atsinaujino ir vel operuota- skrandzio ir kasos dalis nupjauta,o bluznis isismta. Noreciau paklausti ar man priklauso sanatorinis gydymas pastiprinti organizma. Aciu

  • LZNS

   Jūsų nurodytas ligos kodas yra minimas reabilitacijos skyrimo apraše. Apie reabilitacijos reikalingumą sprendžia gydantysis gydytojas. Jis remiasi fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis, įvertina, kokia yra paciento sveikatos būklė, ligos sunkumo laipsnis, be to, vadovaujasi sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Kokia reabilitacinio gydymo rūšis bus pasirinkta, kokia bus šio gydymo trukmė, priklauso nuo paciento būklės ir ligos sunkumo.
   Taigi reikia kreiptis pas šeimos gydytoją.

 7. Rita

  Mano vyras 2016 m. gruodžio 27 dianą patyrė insultą. Ligos kodas I 63.5. Pirmus metus buvome gavę reabilitaciją I Vilniaus Santarų klinikų stacionariniame reabilitacijos skyriuje. Vyras nevaikšto, pats nesėdi, į skrandį įvesta gastrostoma, nevaldo kairės rankos, naudojasi „antele“ ir basonu. Šiais metaisšeimos gydytojas siunčia į palaikomąją reabilitaciją. Ligos kodas I69. Parašykite prašau, kur galima būtų vykti į palaikomąją reabilitaciją. Mes gyvename Ukmergėje.

 8. Jurgita

  Laba diena,sūnus 9 metų turi vidutinio sunkumo negalią (psichinis atsilikimas),pries menesi dar nustatė alerginę astmą. Pediatrė nenori skirti sanatorijos,aismškina kad jam nepriklauso. Gal patartumėte kur kreiptis?

  • LZNS

   Galite pasiteirauti ligonių kasose pagal nustatytą ligos kodą ar priklauso sanatorinis gydymas (+370 5 236 4114)

 9. Neringa

  Sveiki,TLK-10AM,B18.2,k21.0,k74.6,k86.1,M48.06,G551 ar priklausitu sanatorija su seis kodais

  • LZNS

   1. Pakartotinė reabilitacija skiriama asmenims, pripažintiems nedarbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas 0–25 proc. darbingumo lygis; asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra pripažintas didelis specialiųjų poreikių lygis; iš dalies darbingiems asmenims, kuriems teisės aktų numatyta tvarka nustatytas 30–40 proc. darbingumo lygis, pirmuosius 3 metus po Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT) nustatyto darbingumo sumažėjimo ar specialiųjų poreikių padidėjimo dėl pagal Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos problemų klasifikaciją (dešimtoji redakcija) nustatytų priežasčių: A 84–85; A 87; A 89; B 02.1–2; C 41.2; C 70.0; C 70.1; C 71; C 72.0; C 72.2–8; D 16.6; D 32.0; D 32.1; D 33.0; D 33.1; D 33.4 (G 00; G 03–04; G 06.0 – tik pirmus metus nuo susirgimo pradžios); G 09; G 10–G 13; G 20–G 21; G 23; G 35, G 37; G 60–63; G 70–G 71; G 80–G 83; G 93.0–1; G 95.0–2; G 99.2; (I 60–I 64 – tik pirmus metus nuo susirgimo pradžios); I 69.0–69.8; M 02–M 03; M 05–M 06; M 07; M 08; M 10; M 11; M 16; M 17; M 19; M 30–35; M 36.2; M 43.1; M 45; M 47.2; M 48.0 (S 14.0; S 14.1; S 24.0; S 24.1; S 34.0; S 34.1; S 34.3 – tik pirmus metus po sužalojimo); S 72; T 02; (S 06; T 09.3 – tik pirmus metus po sužalojimo); T 90.5; T 91.3. Pakartotinės reabilitacijos trukmė 24 dienos.
   2. Pakartotinė reabilitacija skiriama asmenims, pripažintiems nedarbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas 0–25 proc. darbingumo lygis; asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra pripažintas didelis specialiųjų poreikių lygis; iš dalies darbingiems asmenims, kuriems teisės aktų numatyta tvarka pripažintas 30– 40 proc. darbingumo lygis – pirmuosius 2 metus po NDNT nustatyto darbingumo sumažėjimo ar specialiųjų poreikių padidėjimo dėl pagal Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos problemų klasifikaciją (dešimtoji redakcija) nustatytų priežasčių: H 53; H 54; H 90–H 91. Pakartotinės reabilitacijos trukmė 24 dienos.
   3. Palaikomoji reabilitacija taikoma asmenims, pripažintiems nedarbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas 0–25 proc. darbingumo lygis; asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra pripažintas didelis specialiųjų poreikių lygis; iš dalies darbingiems asmenims, kuriems teisės aktų numatyta tvarka nustatytas 30–40 proc. darbingumo lygis, pradedant ketvirtais metais po nustatyto darbingumo sumažėjimo pripažinimo, kurių darbingumo sumažėjimo priežastys nurodytos šio priedo 4.1 punkte, ir trečiais metais po darbingumo sumažėjimo pripažinimo asmenims, kurių darbingumo sumažėjimo priežastys nurodytos šio priedo 4.2 punkte.
   4. Palaikomoji reabilitacija namuose skiriama asmenims, baigusiems antrąjį medicininės reabilitacijos etapą, pripažintiems nedarbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas 0–25 proc. darbingumo lygis; asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra pripažintas didelis specialiųjų poreikių lygis dėl šių priežasčių: G 04; G 35; G 95; G 99.2; S 14.0; S 14.1; T 09.3; T 91.3, ir kai yra tetraplegija, esant ASIA–A, B, C tipo pažeidimui C2–C5 lygyje, ir tracheostoma ir/ar pacientui reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.

 10. Marija

  Sveiki,
  Tevui šiemet nustatyta 10 proc darbingumas po insulto + nuolatinė slauga. Įstaigoje šiemet išnaudojo 56 d reabilitacijos. Ar dar galime gauti palaikomąją reabilitaciją namuose? Nes nėra atsistate nei judėjimo , nei kalbėjimo funkcijos

  • LZNS

   Galite kreiptis pas šeimos gydytoją, kad Poliklinika parašytų motyvuotą laišką Valstybinėms ligonių kasoms su prašymu skirti papildomai palaikomąją reabilitaciją namuose, nes ji yra labai būtina. O Ligonių kasos tada spęs ar apmokėti tokias paslaugas.

 11. Božena

  Sveiki. mano tevas jau 8 metai po insulto ir turi 1 gr neigaluma. Iskart po ligonines buvo reabilitacijoj. Noriu paklaust, kiek jam pagal istatyma priklauso nemokamu reabilitaciju? Ar tiesa, kad po 4 metu neigalumo, gali kiekvienais metais gultis reabilitacijai?

  • LZNS

   Jeigu asmeniui reikia, jis kasmet gali gauti nemokamą reabilitaciją.

 12. jurate

  jau 15metu esu neigali 35 procentai darbingumas jau kelinti metai prasau pas savo gydytoja nemokamos rebilitacios atsakymas nepriklauso judejimas sutrikes del stuburo.

  • LZNS

   Apraše yra nurodoma, kad gydantis gydytojas sprendžia ar turi būti asmeniui skiriama reabilitacija. Galite prašyti, kad jus nusiųstų pas reabilitologą, gal jo nuomonė bus kita ir jis įrašys, kad rekomenduoja reabilitaciją, tuomet gydytoja privalės skirti reabilitaciją.

 13. Klaipeda Geliu g. 23-4

  Esu 80 pr. turintis neigaluma kiek supratau rebilitacija palaikanti sveikata skiriama kas 1-ri metai

 14. Miglė

  Laba diena, prieš 3 metus dėl klausos sutrikimų nustatytas 40 proc.darbingumo lygis. Kokios mano galimybės gauti medicininę (sanatorinę) reabilitaciją, jei stacionarus gydymas nebebus atliekamas (abiejų ausų operacijos dėl otosklerozės atliktos prieš daugelį metų)?

  • LZNS

   Reikia kreiptis pas šeimos gydytoją ir jis sprendžia ar dėl jūsų esančių sveikatos sutrikimų gali būti skirta medicininė reabilitacija.

 15. liucina

  5 metus turiu nustatytą 40 proc. darbingumą po insulto. Pernai vėl patyriau insultą, buvo paskirtas reabilitacinis gydymas. Šiemet kreipiausi į reabilitologą dėl pakartotinos reabilitacijos, patikino, kad suderins su vadovybe ir iškart įrašys į eilę. Tačiau ir nuliūdino, kad eilės tokios didelės, jog šiemet galiu net nesvajoti,kad pakliūsiu (tipo 1,5 metų eilė). Dar tik sausis, o jau nepakliūsiu. Ar čia normali praktika poliklinikoje? Ar turėčiau kažkur kreiptis?

  • LZNS

   Pasiteiraukite Ligonių kasose ar yra galimybė skirti papildomą finansavimą jums, nes poliklinikos gydytojai esant poreikiui gali kreiptis į VLK dėl papildomų lėšų skyrimo.

 16. Lida

  Sveiki,dukritę turi negalia nuo gymimo lengvos formos.Ir beveik 2metai ji dar nevaikšto.Gyditoja duoda siuntimą i sanatorija.Sakikit ar man kainuos sanatorijoj buvimas su ja? Nes aš nedirbu ir stoviu darbo biržoj.

  • LZNS

   Šiuo klausymu reikia kreiptis į Ligonių kasas, kur jums viską išaiškins pagal jūsų individualią situaciją. Gyventojai konsultuojami (8 5) 232 2222.

 17. Borisas

  Sveiki,zmonos brolis nuo vaikystes turi neigaluma 20% ne karto nebuves jokioje sanatorijoje,gydytoju komisija sako pirmoje eileje vaikai ir darbingi laikinai prarade darbinguma. Norejau paklaust kodel taip yra

  • LZNS

   Medicininės reabilitacijos paslaugų suaugusiesiems teikimo specialiųjų reikalavimų apraše numatyta, kad pakartotinė ar palaikomoji reabilitacija skiriama asmenims, pripažintiems nedarbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas 0–25 proc. darbingumo lygis.
   Pakartotinė ar palaikomoji reabilitacija skiriama asmenims, pripažintiems nedarbingais, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas 0–25 proc. darbingumo lygis; asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka yra pripažintas didelis specialiųjų poreikių lygis; iš dalies darbingiems asmenims, kuriems teisės aktų numatyta tvarka nustatytas 30–40 proc. darbingumo lygis, pirmuosius 3 metus po Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT) nustatyto darbingumo sumažėjimo ar specialiųjų poreikių padidėjimo dėl pagal Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos problemų klasifikaciją (dešimtoji redakcija) nustatytų priežasčių: A 84–85; A 87; A 89; B 02.1–2; C 41.2; C 70.0; C 70.1; C 71; C 72.0; C 72.2–8; D 16.6; D 32.0; D 32.1; D 33.0; D 33.1; D 33.4 (G 00; G 03–04; G 06.0 – tik pirmus metus nuo susirgimo pradžios); G 09; G 10–G 13; G 20–G 21; G 23; G 35, G 37; G 60–63; G 70–G 71; G 80–G 83; G 93.0–1; G 95.0–2; G 99.2; (I 60–I 64 – tik pirmus metus nuo susirgimo pradžios); I 69.0–69.8; M 02–M 03; M 05–M 06; M 07; M 08; M 10; M 11; M 16; M 17; M 19; M 30–35; M 36.2; M 43.1; M 45; M 47.2; M 48.0 (S 14.0; S 14.1; S 24.0; S 24.1; S 34.0; S 34.1; S 34.3 – tik pirmus metus po sužalojimo); S 72; T 02; (S 06; T 09.3 – tik pirmus metus po sužalojimo); T 90.5; T 91.3. Pakartotinės reabilitacijos trukmė 24 dienos.
   Jokių pirmų eilių ar prioritetų apraše nėra numatyta.

 18. Dalia

  20 metų yra po insulto. Yra nustatytas didelis specialiųjų poreikių lygis. Sunkiai vaikščiojo ir nekalbejo. 2019-03-04 įvyko antras insultas. Guli ligoninėje. Koks tolimesnis gydymas, ar priklauso kokia reabilitacija?

  • LZNS

   Dėl tolimesnio gydymo ir reabilitacijos reikia kreiptis pas gydantį gydytoją.

 19. Juodshiliaj

  Noriu suzinoti,pas vaika deagnoze misri asma,praitais metai ,po lygonines patekom i sanatorija,tem pasake kad mus priklauso 3 metai lankiti ten,o vakar pas savo gyditojes paklauses tai pasake kai vel prasides,stiprus kosulis tomet jie mus nusius pas pulmanolaga,o tai jie ne gali

  • LZNS

   Ligonių kasos informavo, kad jums reiktų pasiskambinti jiems ir jums bus suteikta konsultacija, nes jiems reikia žinoti ligos kodą.
   Telefonas, kuriuo teikiamos konsultacijos (8 5) 232 2222.

 20. Nijolė

  Sveiki, turime ligonį sergantį IS daug metų. Teisės aktų numatyta tvarka, nustatytas 0-25 % darbingumas, visiška negalia. Namuose vaikšto su vaikštyne, kitur vežame su vežimėliu, tačiau visur ir visada reikalinga pagalba. Norėčiau sužinoti, gavus palaikomosios reabilitacijos kursą reabilitacijos įstaigoje, ar gali vykti lydintysis asmuo, apmokėdamas savo visas išlaidas buvimo šalia ligonio laikotarpiu? Ir koks teisės aktas tai reglamentuoja? Dėkoju.

  • LZNS

   Kai kuriose sanatorijose priima asmenis su negalia ir juos lydinčius asmenis (pvz. Druskininkų „Eglė“). Reikia teirautis konkrečios sanatorijos apie joje galiojančias taisykles.

 21. Danuta

  Sveiki, ar yra nustatyta kiek ir kokias procedūras turi būti atlikta sanatorijoje per palaikomąją reabilitaciją? Reabilitacinį gydymą 100% apmoka ligonių kasa. Jeigu taip, kur tai galima sužinoti? Ačiū.

 22. Dalia

  Sveiki, turiu jau 19 metu neigaluma, 35 proc. darbingumas, ligos kodai yra I48. 4, Z95. 2, I50. 1, I47. 1,I48.3. Noriu suzinoti, ar man priklauso nemokama reabilitacija, nes sveikata negereja, bet kiek klausiu gydytojos seimos, sako kad nepriklauso, aciu uz atsakymą.

 23. Stanislava

  Labas vakaras. Turiu neigaluma nustatita 35%darbingumu. Operota 2 kartus stuboras kaklas ir juosmene.operuota krutis vezys buvo spinduliavimas. Ar man priklauso stacionarine sanatorija.
  Aciu

  • LZNS

   Ar jums priklauso medicininė reabilitacija, jums gali pasakyti reabilitologas arba šeimos gydytojas.

 24. Marius

  Laba diena, ką daryti tokiu atveju, man paskyrė reabilitacija 3 , siuntimas galioja 10 d , o kur priima dėl tokios reabilitacijos gydyklų mažai ir vietų per man siuntime nurodytą laiką niekur nėra, gydytojas kaip sakė pratęsti siuntimo negali. Prašau patarlių ką nors, nes dabar padėti be išeities.

 25. Irma

  Sveiki,
  Mano sūnui dabar 19 metų.Nuo gimimo neįgalus ( VCP),turim slaugą. Darbingumas 0 proc.
  Reabilitologas paaiškino,jog mums sanatorija nepriklauso,nes gauname slaugą.
  Jei norim važiuoti į sanatoriją turim atsisakyti slaugos.

  • negalia

   Vien tik nustatytas slaugos specialusis poreikis neturi įtakos reabilitacijos skyrimui, nes nėra nė vieno teisės akto, kuriame būtų parašyta, kad jei nustatyta slauga, negalima skirti medicininės reabilitacijos. Jūsų reabilitologas gali pasiskambinti ar į ligonių kasas ar į Sveikatos ministeriją arba persiskaityti teisės aktus ir tuo įsitikinti.

 26. jurgita

  laba diena.turiu 35darbingumo.amputuota koja nuo vaikystes,ar priklauso sanitoria po protezavimo,turiu stuburo ligu.

  • LZNS

   Ar jums gali būti skirta sanatorija sprendžia šeimos gydytojas arba reabilitologas.
   Taip pat galite pasitikslinti pasiskambinę į ligonių kasas tel. (8 5) 232 2222

 27. Vilma

  Sveiki, norėjau paklausti ar yra kokios nuolaidėlės i sanatoriją lydinčiam neįgalaus 20% darbingumą turinčio asmens globėjui?

  • LZNS

   Ar yra taikomos nuolaidos teiraukitės sanatorijoje į kurią numatote važiuoti. Kiek mums žinoma kai kurios sanatorijos tikrai taiko tokias nuolaidas.

 28. Arlandas

  As 2018m.liepos men.gavau pirma reabilitacija100 dienu purse laiko buvau Kano kliniku reabilitacijoje kita puse Palangos reabilitacijoje. Siais metais 2019m liepos men kreipiausi pas savo seimos gydytojja del man priklausancios 24d reabilitacijos.Seimos gyd pristaciau visus dokumentus is gyd reabilitologo ir god neurologo.Tada Deimos god kreipesi ligoniu kasas del Mano reabilitacijos.Bet buvo gautas atsakymas kad blogai gyd reabilitologe israse siuntima.Mes kreipemes antra karta pas gyd reabilitologa del kilos pazymos.Gyd reabilitologe israse pakartotina israsa .Nors kaip sake gyd reabilitologe kad pirmas siuntimas buvo gerai israsytas.Po kiek laiko Mano Deimos gyd pranese kad ligoniu kasos atmete mano prasyma del reabilitacijos motyvuodami kad vel blogai israse gyd reabilitologe.Tada mes patys kreipemes i lligoniu kasas lad paaiskintu model nepatvirtina nam priklausancios reabilitacijos. Mums paaiskino ligoniu kasos atstovas kad tokia seimos poliklinika nerase jokio prasymo del man priklausancios reabilitacijos patvirtinimo.Kadangi si seimos poliklinika isnaudojusi visas lesas.Seimos god man pasiule reabilitacija 2020m. Todel noreciau paklausti ar man priklausanti reabilitacija us 2019 m.persikels I 2020m. Kur galeciau kreiptis del savo seimos gyd.melagingus it neatsakigus veiksmus.Man yea nustatytas 15% darbingumas. Dekoju uz atsakyma.

 29. Jolita

  Sveiki! Noriu paklausti ar po galvos smegenų auglio sudėtingos operacijos galima rašyti reabilitacijai dėl stuburo, čia iš rebilitologės ir gydytojos pokalbio. Manau bus trumpesnis rebilitacijos laikas ir paslaugų kokybė. Ligonis nevaikšto, nusilpę raumenys, sulėtėjęs mąstymas. Jau virš mėnesio guli ligoninėje. Prieš operaciją vaikščiojo su vaikštynę, mąstymas buvo nesutrikęs, pati savimi pasirūpindavo.

  • LZNS

   Negalime komentuoti kokia reabilitacija priklauso, nes tai sprendžia reabilitologas ir šeimos gydytojas. Galite pasiskambinti į ligonių kasas, gal jums pagal ligos kodus tiksliau atsakys į jūsų klausymą: 8 5 232 2222

Parašykite komentarą

Your email address will not be published